01869904
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
281
3218
41956
1869904

Zaproszenie do czynnego uczestnictwa w liturgii Dni Paschalnych

Triuduum_Paschalne.jpg

Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich drogich Parafian i Gości do czynnego włączenia się i uczestnictwa w liturgii w te święte dni:                                                                                                                                                                                               

Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Tegoż dnia Liturgia Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 1900. Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, gdzie będzie możliwość Adoracji do godz. 2200.Zapraszamy na adorację prowadzoną przez K.Ż.R i Margaretki na godz., 21 00.

Wielki Piątek zaś jest pamiątką śmierci Chrystusa na krzyżu. Tego dnia w całym kościele nie jest sprawowana Eucharystia, zastępuje ją liturgia Męki Pańskiej. O godz. 1830 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, po której rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Tego dnia obowiązuje post ścisły dla ludzi w wieku od 18 do 65 roku życia obowiązują 3 posiłki w ciągu dnia, przy czym jeden do syta. Tradycyjnie ofiary złożone w Wielki Piątek przy adoracji Krzyża Świętego przeznaczone są na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu zaśpiewamy 3 części Gorzkich Żali. Jednocześnie rozpoczynamy wartę honorową, która będzie trwała do Rezurekcji. Prosimy o trzymanie warty honorowej przy Grobie Pańskim druhów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej a także o pilnowanie porządku w czasie Rezurekcji. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek – do godz. 2300. Zapraszamy na adorację prowadzoną przez Wspólnotę Galilea, która rozpocznie się o godz. 2100. 

W Wielką Sobotę będzie poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kościele parafialnym od 900 do 1300. Koszyczki ustawiamy na ławkach w świątyni lub trzymamy w ręku. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 900. Dwóch księży uda się do wyznaczonych punktów na terenie parafii:

1 trasa: Augustów, Nowiny, Kociołki i Janów

2 trasa: Dom Pomocy Społecznej, Kaplica przy ul. Lubelskiej, Dąbrówki, Wólka Tyrzyńska, Kępa Wólczyńska, Holendry, Cudów, Wymysłów, Przewóz i Wójtostwo.

W Wielką Sobotę liturgią Wigilii Paschalnej o godz. 1900 rozpoczniemy obchód Świąt Wielkanocnych. Zgromadzimy się na zewnątrz przy rozpalonym ognisku rozpoczynając liturgię światła, następnie zaśpiewamy Orędzie Wielkanocne zwane Exultet, po czym nastąpi Liturgia Słowa i pozostała część Liturgii. Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę do 2300. Zapraszamy na adoracje prowadzoną przez Diakonię muzyczną, Harcerzy i Młodzież, która rozpocznie się o godz. 2200.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest najważniejszym dniem Triduum Paschalnego.

O godz. 600 rano Msza Św. Rezurekcyjna z procesją wokół Kościoła. Zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w procesji i wzięcie Feretronów, Sztandarów, Chorągwi, Różańca i innych paramentów liturgicznych. Zapraszamy Panie z Rodziny Różańcowej ze świecami oraz dziewczynki z klas III, IV i chętne do sypania kwiatków. Panie katechetki prosimy o opiekę nad dziewczynkami. Następne Msze w/g porządku niedzielnego: 900, 1030, 1200 i 1800. W kaplicy w Augustowie o g. 900, a w Domu Pomocy Społecznej o g. 1100.

Kancelaria Parafialna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego nie będzie czynna. Pogrzeby i wezwania do chorego zgłaszamy na telefon parafialny.