01807830
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
614
4656
46344
1807830

WIZYTA PASTERSKA A.D. 2022/2023

 Kolęda 20222023

Po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną "Kolędą". Pragniemy spotkać się z każdą Rodziną a także dziękować za wszelkie dobro i  zanieść do domów naszych Parafian Boże Błogosławieńtwo i dar Pokoju Miłości i Dobra.

Znakiem zaproszenia Kapłana w progi naszego Domu jest wyjście po niego, uchylona furtka,  w blokch przybity pineską na drzwiach naszego domu Obrazek religijny, Krzyżyk lub słowa "Zapraszamy Kapłana" a także powiedzenie sąsiadom, aby przekazali nasze zaproszenie: "Proszę księdza, nasi sąssiedzi, także zapraszają do swego domu. Przyjęcie Kapłana z wizytą duszpasterską to akt wyznania naszej wiary i więzi z Kościołem.

W domu przygotowujemy stół nakryty obrusem, a nim Krzyż, wodę święconą (jest ona dostępna w kruchcie Kościoła) i kropidło. Dzieci i Młodzież uczęszczające na katechizację zostawiają Zeszyty i Ćwiczeniówki.

Ofiary składane tradycyjnie podczas "Kolędy" przeznaczamy na dalsze prace remontowe w Kościele - szczególnie malowanie naszej świątyni.

W czasie trwania "Kolędy" Msze Św. w dzień powszedni będą sprawowane o godzinach: 6:30, 7.00 a po południu tylko o 18.00

Kancelaria Parafialna w czasie kolędy w godzinach jej normalnego funkcjonowania jest nieczynna - wszystkie sprawy kancelaryjne przyjmujemy tylko i  wyłącznie po Mszach Św. porannych w godz. od 7.30 - 8.00 (czwartek, sobota, niedziela - nieczynna całkowcie)

Harmonogram "Kolędy" jest wywieszony w gablotach przed Kościołem Parafialnym, także  przy Kościele Św. Józefa, a także na stronie internetowej w dziale Ogłoszenia i specjalnej zakładce "Program Wizyty Pasterskiej".