01295068
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
160
3263
19945
1295068

I Msza święta Hospicyjna.

W środę 13 listopada w kościele pw. Św. Krzyża w Kozienicach odbyła się I Msza Hospicyjna. Mszy przewodniczył rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. dr Jarosław Wojtkun. 

Msza zgromadziła wiele osób, których bliscy byli podopiecznymi hospicjum i odeszli już do Pana. Byli też tacy, którzy chcieli podziękować Bogu za to, ze w ich mieście są ludzie wielkiego serca służący cierpiącym.

Domowe hospicjum w Kozienicach działa od ponad roku. Inicjatywa zrodziła się w ramach Parafialnego Zespołu Caritas naszej parafii. Duszpasterz hospicjum ks. Tomasz Pastuszka dąży do stworzenia w mieście hospicjum stacjonarnego. Jak powiedział, władze samorządowe zadeklarowały pomoc w osiągnięciu tego celu. Potwierdził to w środę burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, który także uczestniczył we mszy hospicyjnej. - Na początek chcemy przeznaczyć siedemdziesiąt tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji, która pozwoli ubiegać się o dodatkowe fundusze. Dotacja da możliwość w przeciągu kilku lat stworzyć hospicjum stacjonarne – powiedział burmistrz.

msza hospicyjna06msza hospicyjna01msza hospicyjna07msza hospicyjna09