01295062
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
154
3257
19945
1295062

Zawiszacy w Muzeum Powstania Warszawskiego

DSC 0244

24 lutego Zawiszacy z 1. Szczepu Kozienickiego FSE św. Filipa Neri działającego przy naszej parafii wraz z ks. Rafałem i ks. Tomkiem wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. W wycieczce wzięło udział 14 wilczków, 16 harcerzy i dwóch kapłanów. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na trzy grupy: wilczki i dwie grupy harcerzy. W Muzeum zapoznaliśmy się z historią Powstania, a także z losami powstańców. Szczególnie ciekawym dla nas miejscem było pomieszczenie gdzie mogliśmy zapoznać się z Pocztą Harcerską, która działała w czasie Powstania. Bardzo ciekawa była także sala poświęcona pomocy jaką powstańcom udzielali polscy, angielscy i południowoafrykańscy lotnicy, którzy wykonywali zrzuty broni, leków i innych niezbędnych walczącej Warszawie rzeczy. Mogliśmy tam zobaczyć replikę samolotu Liberator wykonaną w skali 1:1 jakim lotnicy latali na zrzuty.

DSC 0218

Interesującym doświadczeniem było także przejście zrekonstruowanym odcinkiem kanału jakim powstańcy przemieszczali się pomiędzy dzielnicami naszej stolicy. Po zwiedzeniu Muzeum odwiedziliśmy muzealny sklep, gdzie zakupiliśmy książki, modele itp. Po wyjściu udaliśmy się do Parku Wolności znajdującego się na tyłach Muzeum, gdzie przy samochodzie opancerzonym "Kubuś" pomimo dość dużego mrozu odbył się apel naszego Szczepu. Po apelu udaliśmy się do autobusu, który szczęśliwie dowiózł nas do Kozienic. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Jadwidze dzięki, której odbyła się nasza wycieczka.