01295049
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
141
3244
19945
1295049

Sprawozdanie Proboszcza - Grudzień 2017

Dobiegają końca prace budowlano – konserwatorskie przy naszym kościele przewidziane na bieżący rok. Szczegółowe sprawozdanie zostanie podane jak zawsze po zakończeniu wizyty pasterskiej w tzw. Pokłosiu kolędowym. Ostatni etap prac na ten rok to oświetlenie placu kościelnego – wymiana wszystkich lamp parkowych oraz iluminacja bryły kościoła. Została uruchomiona I część iluminacji – podświetlenie ścian bocznych naszego kościoła.

 

Do świąt Bożego Narodzenia zostanie wykonana pozostała część iluminacji, podświetlenie frontonu, wieży kościelnej wraz z hełmem i znajdującym się na szczycie krzyżem. Od strony ul. Warszawskiej podświetlona będzie ściana, gdzie znajduje się Pieta oraz sygnaturka. Zgodnie z poleceniem konserwatora zabytków ze ścian kościoła zostaną przeniesione głośniki, które umocowane będą na słupach oświetleniowych. Ostatni etap do zainstalowanie elektrycznego sterowania bram wjazdowych. Bóg Zapłać za życzliwość, modlitwę, ofiarność i troskę o naszą świątynię, aby piękniała, cieszyła nasze serca i była znakiem troski dla następnych pokoleń.

Wasz Ksiądz Proboszcz