Góry Świętokrzyskie z Caritasem

P1000006a

W dniach 9-10.09.2017 Parafialny Zespół Caritas zorganizował wycieczkę dla dzieci z naszej parafii do Sandomierza i w Góry Świętokrzyskie. Opiekunamiw czasie wycieczki byli: ks. Robert Kotowski, Wiesława Kaczkowska, Urszula Grabiec, Ewa Wołowik i Zofia Wnukowska.

P1000008

W Sandomierzu dzieci zwiedziły Katedrę, Zbrojownię, przeszły trasę podziemną i wąwóz Królowej Jadwigi oraz weszły na Bramę Opatowską.  Nocleg był w Ośrodku Rekolekcyjnym „Wieczernik” w Świętej Katarzynie. Tutaj dzieci rozegrały mecz  piłki nożnej oraz miło spędziły czas przy ognisku. W „Wieczerniku” uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą odprawił ks. Robert.

W czasie pobytu w Parku Rozrywki   „Sabat Krajno”, uczestnicy wycieczki podziwiali obiekty w Alei Miniatur, korzystali z Parku Linowego i Lunaparku, oglądali filmy w kinie 6D, próbowali rozmawiać z papugami arą i żako. Na Świętym Krzyżu w kaplicy Relikwii Krzyża Świętego była krótka modlitwa oraz ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Dzieci zwiedziły również Muzeum Misyjne Ojców Oblatów i były na Gołoborzu.

Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Szczególnie dużo wrażeń dostarczył im Park Linowy, gdzie mieli możliwość pokonywania własnych obaw, sprawdzenia swoich możliwości oraz nauczenia się posługiwania sprzętem wspinaczkowym.

Więcej Zdjęć - Tutaj Galeria