Sprawozdanie Proboszcza Wrzesień 2017

IMG 1567Dobiegają końca prace remontowe przy elewacja naszego kościoła. Konserwator zabytków Pan Marek Figiel pozytywnie zaopiniował wykonanie prac. Widzimy wykopy wokół fundamentów kościoła – trwa docieplenie ścian fundamentowych wraz z wyprowadzeniem wód opadowych z dachu na plac kościelny, 10 – 15 m od ścian kościoła do studni chłonnych. Wyprowadzenie wód opadowych poza obręb kościoła ma uchronić świątynię przed ponownym zawilgoceniem. Te prace: remont elewacji, docieplenie ścian fundamentowych oraz wiosną wykonanie docieplenia stropu kościoła były finansowane z dotacji, którą otrzymaliśmy w 2017 roku z Urzędu Miasta i Gminy Kozienice w kwocie ok. 200 tyś. zł i wkładzie parafii również 200 tyś. zł. Przy tej okazji na ręce Pana Burmistrza Tomasza Śmietanki oraz na ręce Pana Przewodniczącego Rady Pana Mariusza Prawdy, pragnę w imieniu Parafian i swoim podziękować za życzliwość i wsparcie prac. Dziękuję wszystkim radnym Rady Miasta i Gminy Kozienice za jednomyślne przegłosowanie naszego wniosku o dotacje, a pracownikom Urzędu Gminy za życzliwe wsparcie i okazaną pomoc .

W tym roku w miesiącu IX i X do XI pragniemy wykonać jeszcze nowe oświetlenie placu kościelnego z wymianą na nowe lampy na terenie placu, oraz nowe nagłośnienie placu. Zostanie założona nowa iluminacja elewacji kościoła.  Była wykonana próba w marcu br. To daje bogaty efekt i podkreśla piękno architektury naszego kościoła. Koszt tej inwestycji wynosi 230 tyś. zł co sfinansujemy z kasy parafialnej.

Widzimy jak ogromne są wydatki, a przecież parafia ma na utrzymaniu kościół parafialny i cztery kaplice oraz dom parafialny. Przy tej okazji pragnę podziękować Wam Kochani Parafianie za życzliwość i ofiarność. Wasze ofiary na „tacę budowlaną”, ofiary składane indywidualnie, ofiary składane w czasie Kolędy oraz ofiary składane na niedzielną i świąteczną tacę – stanowią nasz Budżet Parafialny. Ufam, że wspólnymi siłami podołamy tym zamierzeniom. Wszystkim Składam Bóg Zapłać.

ks. Prob. kan. Kazimierz Chojnacki