01295058
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
150
3253
19945
1295058

Rozpoczęcie Roku Harcerskiego

DSC 0863

9 września w Katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu Hufiec Radomski Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacji Skautingu Europejskiego rozpoczął nowy Rok Harcerski 2017-2018. W wydarzeniu tym brali również udział Skauci z Kozienic.

DSC 0818

Dla kozienickich "Zawiszaków", jak również dla licznie obecnych rodziców naszych harcerzy i wilczków było to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ od tego dnia po prawie dwuletnim okresie istnienia 1. Gromady Kozienickiej, oraz po rocznej działalności Zastępu w Kozienicach został powołany 1. Szczep Kozienicki FSE.

Odbył się także obrzęd wręczenia sztandaru dla naszego Szczepu. Za patrona Szczepu obraliśmy św. Filipa Neri. W skład 1. Szczepu Kozienickiego Św. Filipa Neri wchodzi 1. Gromada Kozienicka (wilczki) oraz 1. Drużyna Kozienicka (harcerze). Drużyna w swoim składzie ma dwa zastępy: Zastęp Niedźwiedź i Zastęp Ryś. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi "Zawiszaków" (roczniki 2006-2008 do Gromady Wilczków, starsi do Drużyny Harcerskiej) zapraszamy wraz z rodzicami w niedzielę 24 września na Mszę Św. o godz. 10.30 oraz na spotkanie naborowe, które odbędzie się po Mszy w salkach przy plebanii.

Uznanie 1. Szczepu Kozienickiego