Prace zmierzają ku końcowi

IMG 1179

Jak zauważyliśmy rozpoczął się ostatni etap prac przy elewacji naszej świątyni. Pod nadzorem konserwatora zabytków kościół nasz otrzyma nowy blask. Jest jednym z najstarszych, obok zespołu pałacowego zabytków naszej gminy. Zbudowany w latach 1868 – 1869 staraniem księdza Józefa Khauna, a konsekrowany w  1869 roku przez  bp Józefa Michała Juszyńskiego (w kapłańskiej zakrystii postać biskupa jest wymalowana na ścianie). Od 2010 roku urząd proboszcza objął ks. Kan. Kazimierz Chojnacki, który dokłada ciągłych starań w pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy m.in. z Urzędu Gminy w Kozienicach i innych źródeł. Wspólnymi siłami chcemy wykonać jak najwięcej prac remontowych do czasu wielkiego jubileuszu 150 – lecia budowy kościoła, który będziemy przeżywali w 2019 roku, a poprzedzimy go Misjami Parafialnymi. Dużych nakładów finansowych wymagała odbudowa Kaplicy w Cudowie, oraz bieżące utrzymanie pozostałych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii, co niestety często spowalnia prace.

IMG 1176IMG 1178

Dziękujemy wszystkich parafianom, indywidualnym darczyńcom, którzy wspomagają prace przez comiesięczne ofiary na tacę budowlaną i wpłaty na konto. Z racji na zabytkowy kościół, prace prowadzone przy nim wymagają dużo więcej starań i formalności niż w przypadku nowych obiektów sakralnych. Po zakończeniu prac nad elewacją ks. Proboszcz Przygotowuje modernizację oświetlenia świątyni, tak aby była dobrze widoczna szczególnie nocą.  Regularnie uporządkowany stan zadrzewienia pozwala na doświetlenie świątyni i ochronę przed nadmiarem wilgoci. Jeszcze raz dziękujemy ks. Proboszczowi za ogrom starań zwiazanych z remonetem naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim ludziom hojnego serca za systematyczne wsparcie i prosimy o dalszą pomoc, gdyż czekają nas prace konserwatorskie wewnątrz świątyni. Wszystkie te przedsięwzięcia polecamy modlitwenej pamięci całej wspolnoty parafialnej.

Numer Konta Bankowego:

61 9132 0001 0000 5380 2000 0010