00873480
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
286
1888
24473
873480

Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do Błotnicy

dsc 5712

Po raz 11 w sobotnią noc po Apelu Jasnogórskim z kościoła p.w. M.B.Częstochowskiej 400 mężczyzn wyruszyło w pielgrzymce do swojej duchowej Matki - Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Podjęli nocną wędrówkę odpowiadając na tegoroczne pielgrzymie hasło zaproponowane przez Rycerzy Kolumba z naszej Rady 14004 - "Idźcie i Głoście". Wyruszyli by: dziękować za otrzymane łaski ale też prosić o pomoc w codziennych trudnościach, z którymi niekiedy bardzo trudno sobie poradzić. "Idziemy by modlić się do naszej Matki. Będziemy Jej mówić co jest w naszych sercach, o swojej miłości, o swojej wierze, o swoich słabościach i swoich sukcesach. Ważne byśmy podczas tej pielgrzymki zrobili szczery rachunek sumienia, mieli świadomość z czym staniemy przed naszą Matką, co Jej jesteśmy w stanie zaproponować" - mówił przed wyjściem nasz kapelan ks. Wiesław Lenartowicz.

dsc 5674

   

 

26 km. nocnego pielgrzymowania: w skupieniu, śpiewie, słuchając konferencji przygotowanej przez naszego brata ks. Jacka Kucharskiego, modlitwie, ocenie własnej postawy w zmienianiu siebie, swojej rodziny, dążeniu do duchowej doskonałości. ale też odpoczywając i posilając się rycerską grochówką podczas postoju w Taczowie a kawą i herbatą na pozostałych przystankach.

W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia nasz kapelan mówił: - "Złóżcie wszystkie swoje intencje, z którymi pielgrzymowaliście u stóp Matki Bożej, prosząc Ją w czasie tej mszy św. by was wspierała w waszych codziennych obowiązkach jako ojca, męża, syna, mężczyznę. Krzyż, który podjęliśmy podczas tej nocy - świadomie i dobrowolnie, niech ten trud, cierpienie ofiarowane Bogu, będzie zawierzeniem siebie, zaufaniem, że tak jak Chrystus wyprowadził z krzyża zbawienie dla świata, tak my w Jego imię możemy przemieniać siebie i ten świat". Na zakończenie w imieniu Rycerzy Kolumba podziękowania wszystkim a w szczególności kapłanom sprawującym opiekę duchową przed i w trakcie pielgrzymki złożył brat Wojciech Pysiak.

oprac. Robert Topów

 

Również dzięki Kozienicka Rada Rycerzy Kolumba zorganizował grupę mężczyzn, która włączyła się w pielgrzymowanie razem z ks. Wiesławem Janowskim. W czasie modlitwy apelowej uczestniczył nasz ks. Proboszcz Kazimierz Chojnacki, który jak co roku zapewnił bezpieczny powrót naszej grupy po Mszy Świętej w Błotnicy.

 

Więcej Zdjęć - TUTAJ GALERIA