01295139
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
231
3334
19945
1295139

Bądźże pozdrowiona Hostio Żywa - Boże Ciało

IMG 1523 

15 czerwca (tj. czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej) w całym Kościele Rzymskokatolickim przeżywana jest Uroczystość Bożego Ciała, którą warto nadmienić wprowadził papież Urban IV w roku 1264. Wierni katolicy szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczeniechleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się również Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. Również w naszej wspólnocie parafialnej, po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyszliśmy w uroczystej procesji Eucharystycznej ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Procesję rozpoczął ksiądz Proboszcz, a następnie Najświętszy Sakrament do kolejnych ołtarzy ponieśli księża wikariusze.

IMG 1454

Podczas Mszy Świętej Ksiądz Kanonik poświęcił nową Figurę Matki Bożej Fatimskiej ufundowaną przez KŻR i osoby indywidualne z naszej parafii. Ołtarze zostały przygotowane przez: Siostry Franciszkanki od cierpiących, KŻR naszej parafii, Rycerzy Kolumba oraz Strażaków. Procesja odbyła się w asyście Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej, Bielanek, Ministrantów, KŻR, chłopców niosących różaniec, przedstawicieli poszczególnych grup i miejscowości, którzy nieśli feretrony i chorągwie. Cała uroczystość zebrała klika ok. 2 tysięcy ludzi. Ksiądz Proboszcz podkreślił, że dzisiejsza uroczystość to wielkie wyznanie naszej wiary i szacunku dla Najświętszego Sakramentu, największej świętości Kościoła Katolickiego. Zaprosił również wszystkich na 19 czerwca, na Jerycho różańcowe w naszej wspólnocie.

Więcej Zdjęć - TUTAJ GALERIA