Co to jest Jerycho Różańcowe?

rozaniec biblia-810x538Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Intencje Jerycha Różańcowego wyznaczone przez Księdza Biskupa

„Oblężenie Jerycha”, jest wielką siłą i pogłębieniem wiary. Matka Boża w Fatimie powiedziała: „Otrzymacie wszystko, o co prosić będziecie odmawiając Różaniec Święty”. To duchowe czuwanie nieprzerwanej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem podejmuje następujące intencje:

- Wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy nasze, naszego narodu i świata i o nawrócenie grzeszników

- Za Kościół, Ojca Świętego Franciszka, naszych Biskupów, Kapłanów; nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego

- o pokój dla całego świata

- w intencji naszej Ojczyzny i tych co z woli narodu nią kierują

- o wytrwanie w łasce Sakramentu Małżeństwa dla rodzin i wierność dla kapłanów

- o wiarę dla dzieci i młodzieży

- w intencjach wspólnot parafialnych