01205183
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
322
2718
17562
1205183

Dziękczynienie za Dar I Komunii Świętej - Kałków

036074

Tradycją już staje się, że dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej wybierają się z pielgrzymką dziękczynnym do wybranego sanktuarium. Dla dzieci z naszej parafii i ich bliskich tym miejscem było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie. 27 maja o godz. 12 przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Mszę Świętą w intencji dzieci sprawował ks. Łukasz Pyszczek, zaś kazanie wygłosił ks. Andrzej Wróblewski. Wszystkich pielgrzymów powitał Kustosz Sanktuarium ks. Zbigniew Stanios.

144086

Po Mszy Świętej i wspólnym obiedzie był czas, żeby poznać historię miejsca i w sposób szczególny Golgoty – Martyrologium Narodu Polskiego, o którym opowiedział ks. Łukasz. Tradycyjnie był czas na wspólne zdjęcie wszystkich dzieci i rodziców. Dla Sanktuarium w Kałowie to szczególny rok, ponieważ mija 10 lat od koronacji Wizerunku Matki Bożej Bolesnej koronami pobłogosławionymi przez papieża Benedykta XVI.