01295102
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
194
3297
19945
1295102

Pielgrzymka do Zabawy

20170515 125820 010

Zabawa to rodzinna miejscowość bł. Karoliny Kózkówny, do której 15 maja pielgrzymowała nasza parafii. Duchową opiekę nad pielgrzymami podjął ks. Proboszcz Kazimierz Chojnacki i ks. Łukasz Pyszczek, wikariusz. Motywacją, aby wybrać się do grobu męczennicy z 1914 roku był nie tak dawno zekranizowany film „Zerwany Kłoś”, które przedstawiał życie bł. Karoliny.

20170515 110821

Pielgrzymi mogli zobaczyć zrekonstruowany dom rodzinny, gruszę pod która Karolina katechizowała dzieci, oraz miejsce gdzie poniosła śmierć męczeńską. W rodzinnym Kościele p.w. Św. Trójcy w miejscowości Wał Ruda przeżyliśmy pod przewodnictwem ks. Proboszcza Eucharystię, gdzie pod mensą ołtarzową znajdują się przeniesione z pobliskiego cmentarza relikwie, patronki czystości i młodzieży.

Przed Mszą Świętą Pan Jerzy, miejscowy przewodnik przedstawił nam wnikliwie życie Karoliny i jej ostatnie godziny życia. Po wspólnym obiedzie udaliśmy się do Tuchowa do Sanktuarium Matki Bożej, gdzie swoje seminarium duchowne mają księża Redemptoryści, którzy posługują w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Pielgrzymi zwiedzili muzeum misyjne i etnograficzne oraz z wielkim zainteresowaniem zobaczyli ruchomą szopkę przygotowaną przed 20 laty przez jednego z księży redemptorystów.