01295133
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
225
3328
19945
1295133

Margaretka dla ks. Marka Polaka

20170330 183158

30 marca 2017, podczas Mszy Świętego o godz. 18, na prośbę naszych parafian została wręczona Margaretka ks. Dr Markowi Polakowi, który obecnie jest Oficjałem Sądu Biskupiego Diecezji Radomskiej. Ks. Marek od lipca 1986 roku do października 1992 roku posługiwał w parafii Św. Krzyża w Kozienicach jako wikariusz. Mszy Świętej w intencji kapłana przewodniczył ks. Prob. Kan. Kazimierz Chojnacki, zaś ks. Marek swoją modlitwę ofiarował w intencji tych wszystkich którzy włączyli się w codzienny, do końca życia dar modlitwy za kapłana. Przez swoją sześcioletnią posługę w naszej parafii ks. Marek pozostawił ślady swojej pracy duszpasterskiej i katechetycznej, stąd na Mszy Świętej obecne były jego dawne uczennice i wychowankowie którym błogosławił sakrament małżeństwa.

 

Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź ma prośbę Maryi Królowej Pokoju. Od 1981 roku Apostolat gromadzi wiernych na całym świecie, którzy swoją modlitwą i wyrzeczeniem wspierają ofiarnie Kapłanów. Błogosławione owoce modlitwy znajdują odzwierciedlenie w licznych podziękowaniach i świadectwach. Członkami Apostolatu MARGARETKA zostają ludzie o wielkich sercach, którzy pragną chronić swoich Pasterzy najskuteczniejszą bronią, jaką jest modlitwa i umacniać swoją osobistą więź z Chrystusem za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny.