01295149
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
241
3344
19945
1295149

Dzień Skupienia

IMG 9993

W niedzielę 26 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Nauczycieli i Wychowawców. Spotkanie rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa, w czasie którego zgromadzeni mogli przystąpić do spowiedzi. O godzinie 11 rozpoczął się wykład prowadzony przez prof. dra hab. Jana Miodka na temat Kultury chrześcijańskiej w języku.

W wypełnionej po brzegi Auli św. Jana Pawła II pracownicy i sympatycy oświaty poznali wybitnego językoznawcę, autora licznych ważnych publikacji, który tłumaczył proweniencję skrzydlatych słów, przywoływał onomastyczne ciekawostki, ale także niezwykle spontanicznie odpowiadał na pytania publiczności. Centralnym punktem programu była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. Wszyscy zapamiętamy ważne słowa wypowiedziane w czasie homilii: Chrystus jest Światłością rozpraszającą ciemność i mrok; jest Odpowiedzią na pytania: skąd jesteśmy?, po co żyjemy? i dokąd zmierzamy?

Kozienicka grupa (najliczniejsza) pod opieką ks. Tomasza Pastuszki wyraża wdzięczność za organizację i możliwość uczestniczenia w tym niezwykłym wielkopostnym zamyśleniu.