Pielgrzymka do Kałkowa

18 marca 2017 r. grupa pielgrzymów z parafii Św. Krzyża w Kozienicach udała się z pielgrzymką autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie. W drodze do Sanktuarium uczestnicy pielgrzymki odwiedzili Zakon Kontemplacyjny Ss. Klarysek w Skaryszewie k. Radomia. S. Sylwia Rożek, która już od 14 lat przebywa w zgromadzeniu opowiedziała  historię swojego powołania i na czym polega charyzmat i posługa Ss. Klarysek.

IMG 9825

Zaraz po przyjeździe do Sanktuarium pielgrzymi odprawili Drogę Krzyżową i uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium Świętokrzyskim przed Obrazem Matki Bożej Bolesnej. Historię Sanktuarium i miejsc położonych na jego terenie przytoczył ks. Łukasz, który przez dwa lata posługiwał w tym miejscu jak wikariusz.

IMG 9914

Szczególnym momentem pielgrzymowania było uczestnictwo w dwugodzinnym Misterium Męki Pańskiej, wystawianym przez aktorów – amatorów, mieszkańców Kałkowa i Godowa. Bardzo dziękujemy pielgrzymom za pamiątkę z pielgrzymki – naczynie na wodę święconą, ofiarowane do naszego kościoła.