01295113
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
205
3308
19945
1295113

Spotkania Opłatkowe

IMG 9470

Św. Jana Pawła II  w adhortacji „Christifideles laici” (nr 26) pisze, że parafia jest wspólnotą eucharystyczną, wspólnotą wiary oraz wspólnotą organiczną, tzn. składa się z wyświęconych kapłanów i innych chrześcijan, i w której proboszcz, reprezentujący biskupa diecezji, jest hierarchicznym ogniwem łączącym z całym Kościołem partykularnym (DS, s. 13, p. 10). Jednocześnie dodaje bardzo istotną specyfikę tej potrójnej wspólnoty: parafia ma stawać się wspólnotą wspólnot (DS, s. 22, p. 43).

IMG 9043

SPOTKANIE OPŁATKOWE MINISTRANTÓW I SCHOLI - GALERIA TUTAJ

IMG 9464

SPOTKANIE OPŁATKOWE KŻR, APOSTOLATU MARGARETKA I RADIA MARYJA - GALERIA TUTAJ

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnym czasem podkreślenia tej prawdy, bowiem obfituje w wspólnotowe spotkania opłatkowe. Również i w naszej parafii gromadzą się wspólnoty zrzeszone w grupie formacyjnej przy swoim duszpasterzu, aby podtrzymywać tradycję kolędowania i łamania się opłatkiem w gronie najbliższych. Jak zawsze spotkania zainaugurowali ministranci lektorzy, ministranci młodsi oraz schola parafialna. 7 stycznia swoje spotkania miała Rodzina Różańcowa naszej parafii, Apostolat Margaretka, Koło Przyjaciół Radia Maryja.

IMG 9074

W spotkaniach uczestniczy również ks. Proboszcz, który serdecznie dziękuję wszystkim wspólnotom za współpracę, zaangażowanie w życie parafii. To bardzo ważny wymiar spotkań, bo tak jak w rodzinnie podtrzymują one więzi, tak również w parafii zacieśniają relacje.