Praca Zespołu Caritas

Dobro pisane SERCEM

Parafialny Oddział Zespołu Caritas jak każdego roku rozprowadził ponad 100 paczek wśród dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Paczki zostały przygotowane przez naszych parafian, którzy z choinki ustawionej już od pierwszej niedzieli adwentu brali serduszka z imieniem i wiekiem dziecka, aby przygotować prezent pod choinkę.

IMG 9009IMG 9011

Przy tej okazji warto przypomnieć, że każdego roku Caristas naszej parafii wraz z ludźmi dobrej woli przygotowuje wyprawkę szkolną dla dzieci, kilkakrotnie w roku zajmuje się dystrybucją darów w ramach Banku Żywności wśród najuboższych, pomocą wśród osób starszych, rozdziela używaną odzież wśród potrzebujących. Koordynacją wszystkich działań zajmuje się Pani Zofia Wnukowska wraz z całym zespołem wolontariuszy, zaś opiekę duchową i formacją Parafialnego oddziału zajmuje się ks. Tomasz Pastuszka. Wszystkim darczyńcom i ludziom dobrej woli składamy Serdeczne Bóg Zapłać.