Plany i założenia na przyszłość

30 października Ksiądz Proboszcz Kazimierz Chojnacki dokonał podsumowania prac związanych z remontem naszego kościoła parafialnego. Zaś 6 listopada ks. Proboszcz przedstawiał sprawy związane ze złożonymi wnioskami o dofinansowanie na dalsze pracy przy naszej świątyni.

1. 16 maja 2016 r. został złożony wniosek do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania funduszy Unijnych w Warszawie, który w założeniu obejmuje:

- Źródło Ciepła - Dofinansowanie ogrzewania kościoła;

- Planowane są tzw. Pompy ciepła z ziemi, wspomagane gazem, które ma zapełnić ogrzewanie podłogowe całego kościoła wraz z remontem całej kotłowni gdzie będzie znajdował się cały wymiennik i piec gazowy wspomagający;

- Wymiana stolarki drzwiowej;

Koszt inwestycji to 720 000 złoty. Parafia nasza oczekuje na rozstrzygniecie i przyznanie dotacji, która ma pokryć 70 – 80 % zadania.

2. 29 września 2016 r. Ksiądz Proboszcz złożył wniosek do naszego Urzędu Miasta i Gminy Kozienice na dalsze prace remontowe przy kościele.  Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku planowane prace będą obejmowały następujący zakres:

- Zabezpieczenie belek stropowych i ocieplenie stropu;

- Izolacja cieplna i przeciwwilgociowa ścian fundamentowych;

- Etap końcowy elewacji wraz z kolorystyką na całym kościele;

- Łączny koszt zadania to 390 000 złoty. Wniosek zakłada pokrycie w połowie wydatków z Urzędu Miasta i Gminy Kozienice.   Rozstrzygniecie wniosku na przełomie stycznia i lutego.

3. Nasza Parafia przygotowuje się do złożenia trzeciego wniosku na renowację całego wnętrza kościoła. Wniosek zakłada następujące prace:

- Renowacja ołtarza głównego oraz 4 bocznych; łącznie z nowymi złoceniami:

- Renowacja stropu kasetonowego, zabezpieczenie i nałożenie złoceń;

- Renowacja obrazów stacji Drogi Krzyżowej i obrazów w prezbiterium: Św. Rodziny i św. Jana Nepomucena;

- Renowacja malowideł na ścianach kościoła;

Złożenie wniosku planowane jest na przełomie lutego i marca. Łączny koszt zamierzonych prac to 5 300 000 złoty z czego dotacja wyniosłaby 70 – 80 %.  Ksiądz Proboszcz podziękował Parafianom za wrażliwość i wspieranie prac remontowych. Poprosił także o modlitwę w tej intencji o pozytywne zaopiniowanie i rozstrzygnięcie złożonych wniosków.