01295127
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
219
3322
19945
1295127

Odpust Parafialny

IMG 593314 września w Liturgii Kościoła to Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, który w 325 roku został odnaleziony przez Św. Helenę Cesarzową. Dla naszej wspólnoty parafialnej to również dzień Odpustu.  Homilię na wszystkich Mszach Świętych i Sumie odpustowej przewodniczył nasz były wikariusz, obecnie pracujący w parafii katedralnej w Radomiu – ks. Radosław Wroński. Swoje rozważanie skupił na wspólnocie jaką jest parafia, a za którą jesteśmy wszyscy odpowiedzialni. W tym szczególnym roku miłosierdzia nie możemy zachowywać się jedynie jak zakręcony słoik wrzucony do wody, że miłosierdzie nas oblewa, ale jak musimy otworzyć swoje wnętrze. Łaska Boża nie jest jakimś tanim towarem, jakąś wyprzedażą, a jest trudem, który trzeba podjąć z miłości, tak jak Jezus podjął krzyż, w przeciwnym razie wszystko może spowszednieć – mówił kaznodzieja. Na

IMG 5901

Sumie o godz. 12 Ksiądz Proboszcz wraz z ks. Radosławem poświęcili trzy nowe chorągwie, pierwsza z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej i św. Antoniego – dar mieszkańców Aleksandrówki, druga z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Marka Ewangelisty – dar Kół Żywego Różańca i trzecia z wizerunkiem Matki Bożej Anielskiej i św. Józefa, również dar KŻR. W sumie mamy sześć nowych chorągwi, za które bardzo serdecznie dziękujemy. 

Więcej Zdjęć z Odpustu - TUTAJ GALERIA