Dziękczynienie za Chleb Powszedni

20160904 130411

Były już Gminne i Powiatowe Dożynki w Magnuszewie, zaś pierwsza niedziela września to dziękczynienie za plony w naszej wspólnocie parafialnej. Tegoroczny wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Wsi Cudów, Przewóz i Wymysłów.  Sumie Dożynkowej i Procesji Eucharystycznej przewodniczył ks. Prob. Kan. Kazimierz Chojnacki. „Kraju [...] gdzie kruszynę chleba Podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba...” – cytując ks. Prefekt słowa C.K. Norwida podkreślił w kazaniu wartość polskiego chleba, do którego wyprodukowania niezastąpieni są rolnicy. Chrześcijanin, nie zatrzymuje chleba dla siebie, ale przykazanie miłości bliźniego zobowiązuje go do dzielenia się nim z potrzebującymi, gdyż chleb do też dobro wspólne. Dziękujemy za tegoroczną pracę rolników i prosimy o błogosławieństwo dla wszystkich urodzonych tegorocznymi żniwami – zakończył ks. Prob. Kan. Kazimierz Chojnacki.

Więcej Zdjęć - Tutaj Galeria