00873428
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
234
1836
24473
873428

Postaw na M - Kolonia

IMG 5208

Uczynki Miłosierne względem duszy i ciała, profilaktyka uzależnień i patologii oraz wypoczynek w Polskich Tatrach to czas wakacyjnego wyjazdu dla dzieci i młodzieży z parafii Św. Krzyża oraz terenu Gminy Kozienice. Grupa 53 uczestników wraz z 5 wychowawcami uczestniczyła pod opieką ks. Łukasz Pyszczka i ks. Dk. Sylwestra Podgórskiego w 8 dniowej kolonii w Zakopanem na Pardałówce w dniach 16 – 23 lipca 2016 r. Wyjazd został zorganizowana przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Kozienice w ramach projektu z pożytku publicznego, mającego na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia. W ramach profilaktyki Pedagog PSP nr 1 w Kozienicach Pani Ewa Mazur przeprowadziła szereg spotkań i pogadanek z wyżej wspomnianego zakresu. Realizowany był również program duchowy w oparciu o uczynki miłosierne duszy i ciała. Każdego dnia uczestnicy omawiali dwa uczynki oraz analizowali praktyczne ich zastosowanie. Był to pomysł diakona Sylwestra. Dzieci z racji na wiek nie mogą wybrać się na ŚDM w Krakowie, ale mogą włączyć się w duchowe przygotowania., dlatego stąd pomysł na tzw. „Postaw na M”, czyli uczynki miłosierne w praktyce – mówi ksiądz diakon.  W czasie wyjazdu koloniści wybrali się na cztery wędrówki górskie, pod opieką przewodniczki Pani Ludwiki: Kolina Kościeliska, Wiktorówki, Rusinowa Polana, Gubałówka oraz Dolina Kondracka. Dla większości uczestników to było pierwsze spotkanie z Polskimi Tatrami.

IMG 5432

Każdy dzień rozpoczynali od wspólnej modlitwy, a w czasie dnia była sprawowana Msza Święta, na której akompaniował Pan Marek Milcuszek wraz ze scholą, a ministranci tłumnie obstawili ołtarz. W przedostatni dzień Kolonia z Kozienic miał radość gościć w ośrodku na wspólnej Eucharystii ks. Abp Zbigniewa Stankiewicza, Metropolitę z Rygi, który wygłosił do dzieci homilię o życiu patronki dnia św. Marii Magdaleny. Dzieci na zakończenie Mszy Świętej spontanicznie podchodzili i prosili o błogosławieństwo księdza arcybiskupa. Nasz gość zachęcił dzieci i młodzież, aby „była elitą współczesnego świata, która wśród różnych trudności będzie żywym świadectwem”. Tradycyjnie uczestnicy nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach gdzie wsłuchiwali się w historię tego miejsca, o której opowiadał ks. Łukasz. Był również czas na rekreację na basenach termalnych w Dolinie Chochołowskiej i wizytę w Galerii Figur woskowych. Wieczorami był czas na zawody sportowe i turniej w piłkę halowe oraz dyskoteki. Ciekawa była również wizyta w TOPR, gdzie z bliska można było zobaczyć helikopter używany w czasie akcji ratowniczych w górach. Dzięki życzliwości właścicieli włoskiej restauracji Willa Toscana koloniści mięli okazję zjeść pizze. Radość dzieci i uśmiech na ich twarzach jest bezcenny, to największa wdzięczność jaką może otrzymać wychowawca, ksiądz za swoją pracę od dzieci.

IMG 5281

Nie możliwa była by taka kolonia gdyby nie Urząd Gminy Kozienice, Zarząd Esselte Kozienice, Mleczarni Obory Kozienice, Skok Kozienice, i wielu innych sponsorów, którzy chcieli być bezimienni, a którym bardzo dziękujemy za wsparcie. Dziękujemy za ogromna pracę Pani Pielęgniarce i Wychowawcom Kolonii. Oby pasja i miłość do gór zasiana w sercach młodych zaowocowała powrotem do tych miejsc.

Zdjęcia z Kolonii - I Dzień

II Dzień

III Dzień

IV Dzień

V Dzień

VI Dzień

VII Dzień