Bierzmowanie

IMG 3683W sobotę 18 czerwca w Kościele p.w. Św. Krzyża odbyło się bierzmowanie. 154 uczniów szkół gimnazjalnych III klas otrzymało z rąk Naszego Metropolity Abp Wacława Depo sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. To nasi młodzi parafianie, którzy przez cały rok przygotowywali się do bierzmowania pod kierunkiem ks. Wiesława Janowskiego i ks. Rafała Kalbarczyka i Pani Katechetki Alicji Kucharskiej. Msza Święta z udzieleniem Ducha Świętego młodym odprawiona została o godzinie 1800. Gimnazjaliści wraz rodzicami aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii i wysłuchali Słowa Bożego skierowanego przez Arcybiskupa pod ich adresem. Każdy z uczniów, przystępujący do Sakramentu bierzmowania otrzymał pamiątkowy krzyż, który zawieszony został im na szyi podczas liturgii udzielenia sakramentu. Arcybiskup w homilii skierowanej przede wszystkim do ludzi młodych podkreślił jak wiele niebezpieczeństw stoi dziś na drodze ich młodego życia, a zarazem, że oni wszyscy są wezwani do tego aby być współpracownikami dobra. Na zakończenie liturgii Ksiądz Proboszcz serdecznie podziękował księdzu Arcybiskupowi, a czynił to nie tylko jako Pasterz naszej wspólnoty, ale też jako kolega z rocznika święceń abp Wacława Depo. Ksiądz Proboszcz Kazimierz podziękował młodzieży za dar dla parafii komplet stuł kapłańskich we wszystkich kolorach.

WIĘCEJ ZDJĘĆ - TUTAJ GALERIA

opr. ks. Łukasz Pyszczek