ŚDM - Dni w Diecezjach PROGRAM

POBYT MŁODZIEŻY Z UKRAINY W

DIECEZJI RADOMSKIEJ – CENTRUM KOZIENICE

Środa, 20 Lipca 2016 r.

Przyjazd najprawdopodobniej ok. godz. 20 (godz. Może ulec zamianie na wcześniejszą lub późniejszą). Przywitanie przed Kościołem przez Władze Miasta i Duszpasterzy.

21 – Apel Jasnogórski i zakwaterowanie w rodzina na terenie Kozienic.

Czwartek, 21 Lipca – FESTIWAL KULTUR

Godz. 9 – Msza Święta w Kościele p.w. św. Krzyża

Godz. 930 – wyjazd na Kompleks: Królewskie Źródełka i zwiedzanie Puszczy wraz z ścieżkami dydaktycznymi i wspólne spotkanie integracyjne; Zgromadzą się tam również pielgrzymi z Włoch, Afryki, Węgier w okólnej liczbie 500 osób.

Godz. 16 – Zajęcia integracyjne Kozienickim Centrum Kultury do godz. 18

Godz. 18 – Koncert Szkoły Muzycznej KCK ku czci Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej

Godz. 20 – Apel Jasnogórski

Piątek, 22 Lipca DZIEŃ PIELGRZYMKOWY

Godz. 9 – Wyjazd do Gniewoszowa; Zawiązanie wspólnoty; Ustawienie Kolumn; Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Wysokim Kole;

Godz. 1520 – Przyjazd do Kozienic KCRiS ; Mecz w Piłkę Plażową i Basen;

Godz. 20 (ok.) – Apel Jasnogórski  - par. p.w. św. Rodziny

Sobota, 23 Lipca WYJAZD NA APEL MŁODYCH DO RADOMIA

Godz. 9 – Wyjazd do Radomia; Zwiedzanie Muzeum Wsi Radomskiej; Międzynarodowy Mundial w Piłkę Nożną; Polonez na 1000 par ulicami Radomia; Zwiedzanie Starówki i Apel Młodych;

Godz. 22 (ok.) – Powrót

Niedziela, 24 Lipca DZIEŃ INTEGRACJI Z RODZINAMI

Godz. 12 – Msza Święta MIĘDZYNARODOWA – Dwujęzyczna

Godz. 13 – Przyjście do Klasztoru Sióstr Franciszkanek od cierpiących i zwiedzanie Izby Pamięci Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej

Godz. 20 – Apel Jasnogórski

Poniedziałek, 25 Lipca

Godz. 9 – Msza Święta

Godz. 10 – 12 – Tradycja i Kultura w Ziemi Kozienickiej; Warsztaty z rękodzieł w Muzeum Ziemi Kozienickiej;

Godz. 12 – 16 Czas Odpoczynku;

Godz. 17 – Wyjazd do Radomia na stacje PKP

Godz. 1922 – Wyjazd Pociągiem RADOMIAK

Pragniemy bardzo Serdecznie Podziękować Starostwu Powiatowemu w Kozienicach; Urzędowi Miasta i Gminy Kozienice, Kozienickiej Radzie Rycerzy Kolumba, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Nadleśnictwu Kozienice; Gminą Gniewoszów, Głowaczów, Magnuszew, PKS sp. Z. o. o., Panu Januszowi Kultysowi, Panu Marianowi Jabłońskiemu – Naszym Przewoźnikom, którzy zadbali o to, aby nasi Pielgrzymi dotarli z przejścia granicznego w Medyce i mogli być przywiezieni do miejscowości w których odbywają Dni w Diecezjach. Dziękujemy Służbą Porządkowym: Powiatowej Komendzie Policji w Kozienicach, Państwowej Straży Pożarnej, Stacji Sanepidu i wszystkim którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia, nie pomijając nikogo, a dziękując wszystkim. Ofiarodawcom składamy serdecznie podziękowania.

Ks. Tomasz Pastuszka

Chmielnicki – P – 3866 – UA – 2008 – 97