01295046
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
138
3241
19945
1295046

Bądźmy Świadkami Miłosierdzia - pielgrzymka KŻR

IMG 2665„Bądźmy świadkami Miłosierdzia” – pod takim hasłem odbyła 4 czerwca 2016 roku IV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. W spotkaniu wzięły również przedstawiciele Kół Żywego Różańca parafii św. Krzyża w Kozienicach wraz z moderatorem parafialny ks. Łukaszem Pyszczkiem. Błonie Jasnogórskie wypełniły się licznie rodziną różańcową dla której konferencję wygłosił ks. Dariusz Kowalczyk, kapłan naszej diecezji odpowiedzialny za Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Nad całością spotkania czuwał krajowy moderator, a zarazem Kustosz z Wysokiego Koła ks. Szymon Mucha. Bezpośrednio przed Mszą Świętą odbyło się nabożeństwo różańcowe. Uroczystej Sumie na Wałach Jasnogórskich przewodniczył delegat z ramienia Episkopatu i metropolita częstochowski ks. Abp Wacław Depo. Mszę Świętą koncelebrowali licznie kapłani, a wśród nich koledzy rocznikowi księdza arcybiskupa, którzy 3 czerwca świętowali 38 rocznicę święceń kapłańskich, a wśród nich ks. Proboszcz Kazimierz Chojnacki.

IMG 2685

Pasterz Kościoła Częstochowskiego wygłosił również homilię nawiązując do V Przykazania Nie zabijaj. Całość Spotkania zakończyła się wspólnym zawierzeniem. 4 czerwca to szczególna data również dla diecezji radomskiej, bowiem 25 lat Jan Paweł II nawiedził Radom. Dlatego pielgrzymi z Kozienic w drodze powrotnej zatrzymali się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, które 25 lat temu poświęcił. Na furcie seminaryjnej czekał alumn III roku Przemysław, pochodzący z Szydłowca, który wcielił się w rolę przewodnika po naszym Alma Mater.

IMG 2898

Pielgrzymi zobaczyli kaplicę w której modlił się papież, refektarz gdzie spożył posiłek, aule wykładowe w których każdego dnia przygotowują się alumni do posługi w Kościele. Z wielkim wzruszeniem przekroczyliśmy prób tzw. „pokoju papieskiego”, gdzie papież po Mszy Świętej godzinę odpoczywał, a gdzie są liczne pamiątki, takie jak sutanna, buty papieskie, naczynia liturgiczne, ornat, czy fotel papieski. Kleryk Przemysław wspaniale połączył historię naszego seminarium z codziennością w której dojrzewają młode powołania. Radością była możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II. Wszyscy zobowiązali się do modlitwy o powołania i za powołanych do kapłaństwa.

Więcej Zdjęć z Pielgrzymki - TUTAJ