00873466
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
272
1874
24473
873466

Pielgrzymka dziękczynna do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie

FOT 9009Zgodnie z zapowiedzią Dzieci, które przyjęły 15 maja Pierwszą Komunię Świętą wybrały się wraz z rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie. Grupa liczyła 220 osób. O godzinie 11 wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium wraz z grupą z Miedzierzy z opiekunem ks. Adamem Ślusarczykiem z par. Lipa. Mszy Świętej przewodniczył ks. Łukasz Pyszczek, zaś kazanie wygłosił ks. Adam. Zestawił w kazaniu dzieci z reprezentacją gry w piłkę nożną. Do tej pory wszyscy przygotowywali się zasiadając na tzw. ławce rezerwowych, nie uczestnicząc jeszcze w sposób pełny w Eucharystii, teraz zaś zostaliście powołani do reprezentacji i dopuszczeni do Stołu Eucharystii, zaś życie jest wielkim meczem który każdy chrześcijanin rozgrywa – mówił w kazaniu ks. Adam.

FOT 9177

Po Mszy Świętej były wspólne zdjęcia i posiłek dla całej grupy. W rolę przewodnika po Sanktuarium wcielił się ks. Łukasz, który dwa lata pełnił w nim posługę wikariusza. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o oratoriach znajdujących się w Kałkowskiej Golgocie, a w sposób szczególny modlili się o beatyfikację sług Bożych ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i bpa Piotra Gołębiowskiego, który udzielił święceń naszemu proboszczowi ks. Kazimierzowi. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie majowym. Ks. Łukasz bardzo serdecznie podziękował za czas przygotowań i wspólnej troski o wychowanie młodego pokolenia, które przyjmuje Pana Jezusa. Podkreślił, że bardzo ważnym elementem w wychowaniu młodego człowieka jest wybór takich wartości które kształtują prawdziwe człowieczeństwo i wychowują, a nie hodują oraz że Kościół zaprasza wszystkich to tzw. Tworzenia wspólnoty przez uczestnictwo w rożnych wspólnotach i grupach działających przy parafii.

 

Więcej zdjęć TUTAJ - GALERIA