"Pod Dobrym Pasterzem"

poddobrym-pasterzem-08052016Ministranci i schola parafii św. Krzyża w Kozienicach 1 maja wyruszyli na wspólną, dwudniową majówkę. Pierwszego dnia zatrzymali się w Kałkowie gdzie odbyły się rozgrywki pomiędzy scholą, a ministrantami, ognisko, wspólne biesiadowanie oraz nocleg, aby następnego dnia ruszyć w stronę Sandomierza – śladami Ojca Mateusza, ale nie tylko, gdyż dzieci i młodzież zaciekawiły korzenie naszej diecezji radomskiej. W programie zwiedzania był kościół św. Józefa i św. Michała, seminarium duchowne, Katedra Sandomierska i Dom Długosza po którym z wielką pasją oprowadził ks. Andrzej Rusak – dyrektor.

Wśród wielu cennych sakralnych eksponatów udało się odnaleźć portret „Kanonika z Kozienic” – czyli ks. Khauna, budowniczego Kościoła Parafialnego w Kozienicach. Ważnym momentem była również wizyta w kryptach grobów biskupich i modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego bpa Piotra Gołębiowskiego. Słoneczny dzień sprzyjał, aby szlakiem królewskim wejść na spotkanie z relikwiami św. Krzyża. To ważny moment naszej wspólnej majówki, gdyż nasza parafia przepiękny tytuł św. Krzyża – mówi ministrant Jakub Krekora. Była również historia gołoborza opowiedziana przez jednego z tatę ministrantów. Wspólny wyjazd zakończyła Msza Świętą na Kałkowskich Eremach, którą sprawował ks. Łukasz Pyszczek, opiekun całej grupy i organizator wyjazdu. To bardzo dobra chwila, aby takie wyjazdy zacieśniały więzy wspólnoty ministranckiej i scholi, które owocują trwałymi wartościami i pięknymi relacjami na przyszłość – mówił ks. Łukasz.

Więcej zdjęć w GALERII - KLIKNIJ TUTAJ