Program Uroczystości Bożego Ciała i Oktawy Bożego Ciała A.D 2025 – serdecznie zapraszamy do Udziału Wszystkich Parafian i Drogich Gości

W najbliższy czwartek, 19 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godz.: 700, 900, 1030, (bez sumy) i po południu o godz.1800.  W kaplicach w Augustowie o godz.: 900 i Domu Pomocy Społecznej o godz: 1100. Nie ma Mszy Świętych popołudniowych w kaplicach na Cudowie i na ul. Lubelskiej.   Po Mszy Św. o godz. 1030 wyruszymy w uroczystej procesji Z Jezusem eucharystycznym do 4 ołtarzy:

Prosimy o ich przygotowanie:

  1. 1 ołtarz – Siostry Franciszkanki od Cierpiących
  2. 2 ołtarz – Koła Żywego Różańca – na schodach wejściowych do naszego Starostwa Powiatowego
  3. 3 ołtarz – Rzemieślnicy oraz Rycerze Kolumba (posesja P. Mazurów)
  4. 4 ołtarz – Strażacy (koło Apteki P. Przedniczków)

Procesja przejdzie tak jak w ubiegłym roku, trasą z kościoła ulicami: 1 maja, Konstytucji 3 maja, Sławną, Warszawską – powrót do Kościoła.

Prosimy o czynny udział w procesji: wzięcie z Kościoła sztandarów, feretronów, chorągwi, udekorowanie naszych domów, i trasy procesji. Zapraszamy do włączenia się w procesję członków wszystkich wspólnot naszej Parafii: Służbę liturgiczną, Harcerzy, Rycerzy Kolumba, Koła Żywego Różańca, Strażaków z O.S.P., oraz dziewczynki sypiące kwiaty – pierwszokomunijne, rocznicowe, młodsze, wszystkich bez wyjątku. Zapraszamy po Uroczystości Bożego Ciała w oktawie, na nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną.

Zgodnie ze zwyczajem w czasie oktawy Bożego Ciała w poszczególne dni procesję obsługują mieszkańcy wyznaczonych dzielnic i ulic:

Piątek – 20 czerwca – Augustów, Nowiny, Kociołki;

Sobota – 21 czerwca   – Aleksandrówka i Janów;

Niedziela – 22 czerwca – procesja po nabożeństwie czerwcowym z modlitwą za wszystkich, którzy przygotowywali ołtarze: Siostry Zakonne, Kółka Żywego Różańca, Rzemieślników – Rycerzy Kolumba i Strażaków;

Poniedziałek – 23 czerwca – ulice: Lubelska, Radomska, Hamernicka, Nowy Świat oraz wszystkie przyległe do tych ulic;

Wtorek – 24 czerwca – Dąbrówki, Wólka Tyrzyńska, Holendry Kozienickie, Kępa Wólczyńska, Wójtostwo, Wymysłów, Przewóz i Cudów;

Środa – 25 czerwca – Borki – ulice Warszawska i Głowaczowska oraz wszystkie ulice przyległe do ulic Warszawskiej i Głowaczowskiej;

Czwartek 26 czerwca – zakończenie Oktawy – poświęcenie wianków: zapraszamy wszystkich Parafian do udziału we Mszy św. i procesji eucharystycznej.

W związku z oktawą Bożego Ciała w piątek 20 czerwca nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.