III Niedziela Wielkiego Postu - 03 marca 2024 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                3 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.
  1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: 16 00 dla Dzieci i 16 45 dla Dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali W Niedzielę o 17 30 z Kazaniem Pasyjnym i Msza Św. o godz. 18 00 już bez kazania.

1. Szkolne rekolekcje wielkopostne dla Dzieci i Młodzieży zarówno ze Szkół Podstawowych jak i Średnich odbędą się od środy 06 marca i będą trwały do piątku 08 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Kwiatkowski– wikariusz parafii w Rajcu wraz z młodzieżą.

Program rekolekcji:

1. 9 00 - Szkoła Podstawowa w Augustowie (w kaplicy)
  2. Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 4 (w Kościele pw., Św., Krzyża):
  3. 10 00 – klasy I – IV
  4. 11 00 – klasy V – VIII
  5. 12 15 – Szkoły średnie

Serdecznie zapraszamy Dzieci i Młodzież do czynnego w nich udziału.

1. Pragniemy serdecznie zaprosić na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się z 15 marca na 16 marca 2024 r. (z piątku na sobotę) .Wyruszymy, z parafii św. Krzyża w Kozienicach do Sanktuarium M. B. Różańcowej w Wysokiego Koła. Wymarsz rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 20:00. W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Milczenie by w skupieniu rozważać Słowo Boże. Powrót w godz. porannych 16 marca (sobota). Możliwy powrót autokarem. Jak dobrze pamiętamy z zeszłego roku nasz wymarsz jest zależny od pogody. Zapisy w zakrystii i u Księdza Grzegorza.
  1. Jutro w poniedziałek 4 marca o godz. 18.00 , Msza Św. Przyjaciół Radia Maryja i Koła Biblijnego a po Mszy Św., spotkanie w salce – zapraszamy.
  1. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 1800 zamówionej przez Margaretki i K.Ż.R o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę za kapłanów za wstawiennictwem sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.

1. Zapraszamy dzisiaj na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” . Rozpoczęcie Uroczystą Mszą Świętą w Kościele Św., Krzyża o godz. 12 00, po czym złożenie wiązanek i zniczy przy pomniku Niepodległości w Kozienicach. Zapraszamy z pocztami sztandarowymi.
  1. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
  1. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 10 marca odbędzie się V zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić tak jak zawsze członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
  1. Można już w Zakrystii składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Natomiast w V Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Palmową będzie zbiórka do puszek na dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  1. Dzisiaj po Mszach Świętych Najbliżsi ciężko chorego Norberta zbierają do puszek po Mszach Świętych środki na jego dalsze leczenie i rehabilitację składamy w Imieniu chorego Norberta i Jego Najbliższych podziękowanie za wszelkie złożone ofiary na ten cel.
  1. U Sióstr Franciszkanek od Cierpiących można zasięgnąć informacji dotyczycących rekolekcji powołaniowych, które odbędą się w Częstochowie w od 8 do 10 marca.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy zapisali się na autokarową pielgrzymkę do Medugorje – lista jest już zamknięta.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Gość Niedzielny – 2 nr Historia Kościoła – temat numeru – Celibat.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Piotr Terlikowski, kawaler, par., i Sylwia Kultys, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.