Ostatni miesiąc

List do rodziców

Kochani Rodzice...

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!!!

Pragniemy bardzo serdecznie pozdrowić Was Kochani Rodzice, tak mocno zatroskani o wychowanie intelektualne i duchowa Waszych dzieci. W imieniu wszystkich duszpasterzy na czele z ks. Proboszczem Kazimierzem Chojnackim i wszystkim Księżmi Prefektami i Paniami Katechizującymi w Szkołach na terenie naszej parafii dziękujemy za pierwsze nauki wiary w Boga w domu rodzinnym, który stanowi pierwsze i najważniejsze miejsce wychowania.

Dla Waszych dzieci i dla Was Kochani Rodzice to bardzo ważny rok w którym Wasze Dzieci po raz pierwszy przyjmą do swego Serca Żywego i Prawdziwego Pana Jezusa pod postacią Chleba Eucharystycznego. Bardzo leży nam na sercu podjęcie owocnej współpracy nie tylko poprzez katechizację Waszych dzieci w szkole, ale również poprzez współpracę z domem rodzinnym.

Zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 1030 na Mszę Świętą dla Waszych dzieci ze specjalnym kazaniem. Wyjątkiem będzie druga niedziela w miesiącu, kiedy będziemy spotkać się na godz. 1630 na Mszy Świętej z kazaniem do dzieci i którą konferencją formacyjną dla rodziców. Będzie to również okazja do omawiania poszczególnych spraw związanych z bezpośrednim przygotowaniem do Komunii Świętej. Wasze dzieci otrzymały dziś Książeczki – Kontrolki, które składają do koszyków przed Mszą Świętą, a po jej zakończeniu odbierają z podpisem księdza, potwierdzającym uczestnictwo w Eucharystii. Jeśli, ktoś jest nieobecny w Kościele parafialnym, bardzo proszę, aby w parafii gdzie dziecko uczestniczy we Mszy Świętej podało księdzu książeczkę do podpisu. Również, gdy z przyczyn losowych dziecko jest nieobecne bardzo proszę, aby wpisać „choroba dziecka”. Książeczki co pewien czas będą zbierane i sprawdzane. Bardzo proszę o uczciwe podejście do wspomnianej kwestii obecności na Mszy Świętej.

Zarówno Wam jak i nam Kochani zależy na wychowaniu młodego pokolenia. Kościół od zawsze był miejscem, gdzie młody człowieka może rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu w każdą sobotę na godz. 1100 na zbiórkę kandydatów do ministrantury. W ubiegłych latach oprócz nauki ministrantury  udało zorganizować się dla chłopców: wyjazd do Bałtowa, wielokrotne wyjścia do kina, wspólne rajdy rowerowe i ogniska, uczestniczyliśmy w meczu na stadionie narodowym w Warszawie, a w wakacje większość ministrantów wyjechał na tygodniową kolonie do Zakopanego i Pobierowa. Zaś dziewczynki, które pragną służyć w scholii zapraszamy na próbę w piątek na godz. 1600, zaś o 1530 zapraszamy chętnych na lekcje nauki gry na gitarze. Opiekunem ministrantów jest ks. Łukasz Pyszczek, zaś opiekunem scholii ks. Robert Kotowski.

W najbliższą piątek tj. 15 września na godz. 1900 do Sali przy plebanii zapraszam przedstawicieli rodziców poszczególnych klas na omówienie kwestii związanych z poświęceniem różańca, medalików, książeczki dziecka komunijnego itd.

1 października 2017 r. na Mszy o godz. 1630 zostaną poświęcone różańce, bardzo proszę wtedy o dostarczenie deklaracji o przystąpieniu dziecka do Pierwszej Komunii, którą otrzymaliście Państwo z listem. Proszę o zaznaczenie miejsca chrztu dziecka. Jeśli chrzest był w parafii św. Krzyża w Kozienicach, proszę jedynie o zaznaczenie informacji, dokładną datę odszuka ksiądz prefekt. Jeśli zaś chrzest był pozna parafią, to proszę o udanie się do kancelarii danej parafii i dostarczenie dokumentu o nazwie „ad sacra” czyli wypisu z księgi chrztów, abym miał potwierdzenie, że dziecko jest ochrzczone.

Cały październik zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami, w miarę możliwości na nabożeństwa różańcowe na których będą zbierać obrazki kontrolne z uczestnictwa w nabożeństwach. Różaniec codziennie o godz. 1730.  W grudniu zapraszamy na Roraty dla dzieci w dni powszednie o godz. 1800. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w każdy piątek o godz. 1600. Każde dziecko otrzyma arkusz kontrolny do zaliczenia modlitw z wyznaczonymi datami. Bardzo prosimy o sumienne podejście do tej kwestii i nie odkładanie zaliczenia na ostatnią chwilę.

Ksiądz Proboszcz Parafii

Wasz Katecheta

Kozienice, 13 września 2017 r.