IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                          21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Naszą modlitwą a także ofiarami tacowymi wspieramy dzisiaj Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
  1. 25 kwietnia w czwartek z racji Św. Św. Marka Ewangelisty, który jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje i o to by nikomu nie zabrakło codziennego chleba, w kaplicy przy ul. Lubelskiej odprawimy o godz. 8.00 Mszę Św., błagalną o szczęśliwe urodzaje i Boże Błogosławieństwo w pracy dla rolników.
  1. Informujemy, że w związku z tym, od przyszłej V Niedzieli Wielkanocnej wznawiamy odprawianie Mszy Św., w kaplicy w Cudowie oraz w kaplicy na ul. Lubelskiej. Porządek odprawianych Mszy Św., w kaplicach od przyszłej V Niedzieli Wielkanocnej 28 kwietnia:

850 -  Kaplica w Augustowie

1115  - Dom Pomocy Społecznej na ul. Lubelskiej

1600 – Kaplica w Cudowie

1700 – Kaplica przy ul. Lubelskiej

Msze Św.  w kaplicy w Augustowie i w Domu Pomocy Społecznej odprawiamy cały rok. Msze Św., w kaplicach na Cudowie i w kaplicy przy ul. Lubelskiej odprawiamy w miesiącach: maj, czerwiec, wrzesień, październik. Odprawianie Mszy Św. w tych kaplicach będzie zawieszone na okres wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu.

1. W ubiegłą drugą niedzielę miesiąca odbyła się po Mszach Świętych kolejna zbiórka na budowę ławek. Dziękujemy zarówno Kwestującym jak i Ofiarodawcom. Dodatkowo, pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wpłaty indywidualne te anonimowe jak również za ofiary zbierane podczas pogrzebów dzięki życzliwości rodzin. Wszystkim składamy „Bóg zapłać”. Następna zbiórka odbędzie się za miesiąc -12 maja w drugą niedzielę miesiąca.
  2. Hospicjum Kozienickie im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętego Krzyża w Kozienicach zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie charytatywnej akcji pt. Pola Nadziei, która polega na pomocy polskim hospicjom i jest prowadzona
    w Polsce od ponad 20 lat. Uprzejmie prosimy o włączenie się w tę szlachetną akcję, której finał i zbiórkę planujemy w niedzielę 28 kwietnia na terenie miasta i gminy Kozienice.
  1. Próby pierwszokomunijne w tym tygodniu: Wszystkie na godz.1830. W poniedziałek: 22 kwietnia: S.P nr 1 III klasa, S.P nr 4 klasy B, C, S. P III klasa w Wólce Tyrzyńskiej, zaś we wtorek 23 kwietnia: S.P nr 4 klasy: A, D, S.P nr 2 Klasy A, B. Serdecznie zapraszamy i prosimy o sumienna obecność.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Św., Krzyża w Kozienicach organizuje dwudniowy wyjazd do Torunia w dniach 29 – 30 kwietnia. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Koszt wyjazdu 250 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Państwa Elżbiety i Jana Gajdów (kontakt w Zakrystii).
  1. Zbliża się 2–gie półrocze wypominków za naszych bliskich zmarłych. Kto chciałby odnowić sobie półroczne wypominki, może to uczynić po każdej Mszy Św.
  1. Podejmując 33-dniowe zawierzenie trwamy na rozważaniu treści rekolekcyjnych i możemy włączyć się codziennie o godz. 1800 w rozważanie słowa Bożego przygotowujące do zawierzenia Matce Bożej w dniu 3 Maja.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny a w nim min: o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument, a także  jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. Ponadto szereg artykułów z życia Kościoła na świecie, w Polsce i naszej diecezji. Do nabycia także Gość Niedzielny Historia Kościoła a w nim temat numeru Miriam z Nazaretu – kim była Żydowska dziewczyna, która została matką Zbawiciela.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Daniel Baryłka, kawaler, par., tut., i Martyna Zawadzak, panna, par., Garbatka Letnisko – Zapowiedź 2.
  2. Rafał Michalski, kawaler, par., tut., Patrycja Suszek, panna, par., Stanisławice – Zapowiedź 2.