Niedziela Świętej Rodziny - 31 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                                 31 grudnia 2023

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. W dniu dzisiejszym szczególną modlitwą otaczamy wszystkie Rodziny z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Rok Pański A.D. 2023 dobiegł końca. Przed nami nowy nieznany A.D 2024. Dzisiaj podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 17 30 podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami nad naszą Ojczyzną i całym Światem.
  3. Z racji więc zakończenia Starego a za kilka godzin rozpoczęcia nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.

Życzymy naszym Drogim Parafianom i Gościom wszelkiego dobra i Bożej łaski na każdy dzień rozpoczynającego się Nowego Roku A.D. 2024.

Wasi Duszpasterze: Ks. Proboszcz Dariusz i Ks. Wikariusze: Tomasz, Marcin, Adam i Grzegorz.

1. Postarajmy też i Nowy Rok 1 stycznia rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę o 7 00, 9 00, 10 30, 12 00 i o 18 00 – serdecznie zapraszamy.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 1800 zamówionej przez Margaretki, o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę za kapłanów za wstawiennictwem sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 17.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9.00 Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną. Jak w każdy piątek o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu.
  1. W tym miesiącu w I sobotę miesiąca 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością III Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Zapraszamy na Msze Św., w porządku niedzielnym: o 7 00, 9 00, 10 30, 12 00 i o 18 00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Misje. Zarówno w I Pątek jak i w I Sobotę miesiąca kancelaria parafialna jest nieczynna.
  1. 6 stycznia nasze Wilczki, Harcerki i Harcerze przed i po wszystkich Mszach Świętych, będą sprzedawali poświęcone kredę i kadzidło. Zebrane dobrowolne ofiary przeznaczymy na działanie jednostek i wyjazdy.
  2. Rada Rycerzy Kolumba wraz z władzami Miasta i Gminy Kozienice oraz proboszczami kozienickich parafii zapraszają na doroczny Orszak Trzech Króli 6 stycznia. Formowanie orszaku nastąpi przed godziną 1100, a wymarsz przewidziano na godzinę 1115. Przemarsz odbędzie się z kościoła Świętej Rodziny ulicami naszego miasta do kościoła Świętego Krzyża. Zapraszamy do udziału całe rodziny i wszystkich chętnych.
  3. 4 stycznia jak co miesiąc w I czwartek w Kościele Św. Józefa odbędzie się nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej o 1800. 2015 Koronka do Matki Bożej Bolesnej za kapłanów, 2030 Różaniec o pokój na świecie. Zapraszamy do modlitwy.
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiego dobra oraz obfitości Bożej łaski w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.

Dziękujemy za miłą atmosferę, poczęstunki i złożone ofiary z racji wizyty duszpasterskiej

Program Kolędy w tym tygodniu:

Od 02 I 2024 do 05 I 2024:

02.I. 2024– Wtorek:

Od godz. 9 00 -    Domy jednorodzinne: ul. Mickiewicza, Wójcików, Słoneczna, Hamernicka, Kościuszki

Od godz. 16 00  - Bloki: ul. Hamernicka: nr:  23, 23a, 23b

03. I. 2024 – Środa: