III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2023 r.

3. NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete                                                  17 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
  1. Pomocą ku temu będzie służył w naszej wspólnocie parafialnej czas, który będziemy przeżywać od dzisiejszej niedzieli do wtorku. Ponieważ we wrześniu uczestniczyliśmy w Misjach Świętych, w tym roku nasze rekolekcje adwentowe przybiorą szczególnej oprawy:SD
  2. Dziś w III niedzielę adwentu po Mszy św. wieczornej o g.1800 zapraszamy na spotkanie z p. redaktorem Robertem Tekieli który poprowadzi wykład o zagrożeniach duchowych ukrytych w kulturze. Po wykładzie zapraszamy Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie, za który odpowiada Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA i Przyjaciele. Partnerem wszystkich tych wydarzeń jest Enea - Wytwarzanie.
  3. Jutro w poniedziałek 18 grudnia po Mszy św. o g.1800 zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny „Zamek Wewnętrzny-mieszkania pierwsze” oparty o duchowość Św. Teresy Wielkiej, w wykonaniu Zespołu Lumen z Poznania.
  4. A we wtorek 19 grudnia punkt kulminacyjny – Spowiedź św. w naszej Parafii. Skorzystajmy z obecności księży spowiedników i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę:

SPOWIEDŹ PRZEDPOŁUDNIOWA

SPOWIEDŹ POPOŁUDNIOWA

KAPLICA W AUGUSTOWIE

SPOWIEDŹ – 15 30

MSZA ŚW. – 16 00

Skorzystajmy z tego daru łaski i przygotujmy nasze serca na zbliżające się święta Bożego  Narodzenia.

1. Tegoroczny adwent jest jednym z najkrótszych – za tydzień w niedzielę Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego w skrócie podajemy porządek tych szczególnych świątecznych dni:
  2. Ostatnie roraty w związku z tym w sobotę 23 grudnia: 6 00 dla dorosłych i o 18 00 dla Dzieci. Zapraszamy cały bieżący tydzień na nabożeństwa roratnie.
  3. W niedzielę w Wigilię Msze Św., w porządku niedzielnym – nie ma Mszy Św., o godz. 18 00. Pasterka w Kościele w intencji wszystkich Parafian o godz. 24 00, w kaplicy w Augustowie o godz. 22 00.
  4. 25 grudnia i 26 grudnia Msze Św., w porządku niedzielnym: 7 00, 9 00, 10 30, 12 00 i o 18 00.

Już dziś serdecznie zapraszamy – szczegóły podamy za tydzień.

1. W Ubiegłą drugą niedzielę miesiąca odbyła się właśnie po Mszach Świętych II zbiórka na budowę ławek. Dziękujemy zarówno Kwestującym jak i Ofiarodawcom – za pieniądze wrzucane do puszek jak i przelewy na konto Caritasu. Na podstawie zawartej umowy z wykonawcą w obecności p.mecenasa Andrzeja Kowalika, informujemy, iż pierwsze ławki w naszym kościele zobaczymy na najbliższe święta wielkanocne tj. pod koniec marca przyszłego roku. Natomiast wszystkie ławki powinny być w kościele do końca marca 2025 roku. Następna III zbiórka odbędzie się za miesiąc - 14 stycznia w drugą niedzielę miesiąca.
  2. Dzień 19 grudnia to dzień Imienin Ks. Proboszcza Dariusza, 29 i 24 grudnia Księży wikariuszy Tomasza i Adama. Dlatego w najbliższy wtorek 19 grudnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Św., w intencji Czcigodnych Solenizantów – zapraszamy w Ich Imieniu do wspólnej modlitwy w Ich intencji.
  3. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Jest to okazja do spotkania, wspólnej modlitwy, prośby o Boże Błogosławieństwo dla naszych Rodzin na nadchodzący nowy rok a także porozmawiania o różnego rodzaju sprawach dotyczących Parafii i naszych Rodzin. Pragniemy spotkać się z Wami i zanieść do Waszych domów Boże Błogosławieństwo i łaskę. Podczas kolędy możemy złożyć dobrowolne ofiary, które w tym roku przeznaczone będą na budowę ławek.
  4. W przyszły poniedziałek wyjątkowo 18 grudnia w Kościele św. Józefa o godz., 18.00 będzie sprawowana Msza Św., o wyniesienie do chwały Ołtarzy Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej - serdecznie zapraszamy.
  1. Parafialny zespół Caritas w kiosku Caritas zarówno w sklepiku przy ul. Warszawskiej jak i w kościele, po Mszach Świętych, rozpoczyna rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny: mała świeca – 10 zł, duża świeca (piramida i walec) - 20 zł. W dniu dzisiejszym także w kaplicy w Augustowie można nabyć świece Caritas.
  2. Można w dalszym ciągu w zakrystii lub na chórze u Pani Organistki Ani nabyć opłatek na wigilijny stół.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

Robert Daraż, kawaler, par. tut., i Katarzyna Cichońska, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.