II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                               10 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Włączmy się w to adwentowe oczekiwanie zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty dla dorosłych codziennie o godz. 600 (5 30 Godzinki ku Czci N.M.P) natomiast dla dzieci o godz. 18 00. Serdecznie zapraszamy. Niech nasz udział w tych nabożeństwach będzie okazją do głębszego i bardziej świadomego przygotowania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
  1. Dziś w drugą niedzielę miesiąca odbędzie się II zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
  1. W przyszłą sobotę 16 grudnia od ok. 12 00 wyruszymy z posługą sakramentalną do Chorych – prosimy zapisywać bliskich Chorych na listę w Zakrystii.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszę Św., o godz. 12.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Św., spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.
  1. W przyszły poniedziałek wyjątkowo 18 grudnia w Kościele św. Józefa o godz., 18.00 będzie sprawowana Msza Św., o wyniesienie do chwały Ołtarzy Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej - serdecznie zapraszamy.
  1. Ponieważ we wrześniu uczestniczyliśmy w Misjach Świętych, w adwencie zamiast rekolekcji zapraszamy na przygotowanie do spowiedzi - która będzie w naszej parafii 19 grudnia we wtorek. Najpierw w niedzielę 17 grudnia po Mszy św. wieczornej o g.1800 zapraszamy na spotkanie z p. redaktorem Robertem Tekieli który poprowadzi wykład o zagrożeniach duchowych ukrytych w kulturze. Po wykładzie będzie Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie, za który odpowiada Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA i Przyjaciele. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież i rodziców zainteresowanych problematyką uzależnień i zagrożeń które spotykają dzieci i młodzież. Poniedziałek 18 grudnia po Mszy św. o g.1800 zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny „Zamek Wewnętrzny-mieszkania pierwsze” oparty o duchowość Św. Teresy Wielkiej, w wykonaniu Zespołu Lumen z Poznania.
  1. Parafialny zespół Caritas w kiosku Caritas zarówno w sklepiku przy ul. Warszawskiej jak i w kościele, po Mszach Świętych, rozpoczyna rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny: mała świeca – 10 zł, duża świeca (piramida i walec) - 20 zł.
  2. Natomiast ministranci rozprowadzają kalendarze wydane przez Caritas Diecezji Radomskiej - cena 10 zł.
  3. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.