I Niedziela Adwentu 03 grudnia 2023 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                   03 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  1. Zachęcamy do czynnego lub duchowego zaangażowania się w to adwentowe oczekiwanie przez udział w pięknych nabożeństwach roratnich. Podczas adwentu codziennie będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P w niedzielę o godz. 6 20 natomiast w ciągu tygodnia o godz. 5 30 przed roratami. Roraty dla dorosłych będą odprawiane codziennie o godz. 6 00, natomiast dla dzieci o godz. 18 00. Serdecznie zapraszamy.
  1. Jutro w poniedziałek 4 grudnia o godz. 18.00 Msza Św. Przyjaciół Radia Maryja i Koła Biblijnego a po Mszy Św., spotkanie w salce – zapraszamy.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić we Mszy Św. o godz. 1800 zamówionej przez Margaretki, o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę za kapłanów za wstawiennictwem sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Również o g. 1800 W kościele św. Józefa (u sióstr) Mszą św. rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz.: 6 00, 9 00, 17 30 i 18 W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post.
  1. W przyszłą II niedzielę adwentu na Mszy Św., o godz. 10:30 zostaną poświęcone przez kapłana i wręczone Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., przez Ich Rodziców łańcuszki i medaliki.
  1. Także w przyszłą drugą niedzielę miesiąca odbędzie się II zbiórka na budowę ławek. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić członkowie Rady Parafialnej oraz upoważnione osoby. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary, a także ofiary, które wpływają indywidualnie.
  1. Dziś w I niedzielę adwentu (zamiast przyszłej niedzieli) po Mszach św. będzie możliwość wsparcia akcji Pomoc Kościołowi Na Wschodzie. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za złożone na ten cel ofiary do Puszek.
  1. Parafialny zespół Caritas w kiosku Caritas zarówno w sklepiku przy ul. Warszawskiej jak i w kościele, po Mszach Świętych, rozpoczyna rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny: mała świeca – 10 zł, duża świeca (piramida i walec) - 20 zł.
  1. Natomiast ministranci rozprowadzają kalendarze wydane przez Caritas Diecezji Radomskiej - cena 10 zł.

1. W dzisiejszą I Niedzielę Adwentu Kozienickie Hospicjum Domowe organizuje i zaprasza na kiermasz świąteczny. Będzie możliwość nabycia ozdób świątecznych i choinkowych i różnego rodzaju słodkości przygotowanych przez naszych wolontariuszy. Kiermasz służy wspomożeniu działalności Hospicjum.
  1. Siostry Franciszkanki jak co roku organizują wyjazd autokarem na nocne czuwanie Rodziny Honorackiej na Jasnej Górze. W tym roku odbędzie się ono z 8/9 grudnia (z piątku na sobotę). Zapisy i dokładniejsze informacje u sióstr na furcie.
  1. Wychodząc naprzeciw prośbie rodzin które w ostatnim czasie prosiły przy organizacji pogrzebu aby z intencji pogrzebowych były celebrowane 3 Msze św. za zmarłego, zaś pozostałe quantum przeznaczone na uposażenie naszej świątyni. Pragniemy podjąć ten projekt, który patrząc perspektywicznie na przyszłe miesiące i nowy rok księgi intencyjnej zaasekuruje niezablokowanie zamawiania Mszy św. indywidualnych. Jest to spowodowane dość znaczną ilością Mszy św. pogrzebowych, które w chwili obecnej oraz w przyszłości, mogłyby zablokować możliwość zamawiana Mszy św. w nagłych przypadkach. Indywidualnie i tak będziemy to ustalać z najbliższą rodziną która będzie zgłaszać i załatwiać formalności pogrzebowe. Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji.
  1. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego dwumiesięcznik pt. Historia Kościoła w cenie 12 zł. z ciekawymi artykułami m.in. „Kto zabił ks. Blachnickiego”, „Inkwizycja-Fakty i mity”.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.