XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wrzechświata 26 listopada 2023 r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                         26 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
  1. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dziś zachęcamy do czynnego lub duchowego zaangażowania się w to adwentowe oczekiwanie przez udział w pięknych nabożeństwach roratnich. Podczas adwentu codziennie będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P w przyszłą niedzielę o godz. 6 20 natomiast w ciągu tygodnia o godz. 5 30 przed roratami. Roraty dla dorosłych będą odprawiane codziennie o godz. 6 00 natomiast dla Dzieci o godz. 18 00. Serdecznie zapraszamy.
  1. W dzisiejszą Niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada po sumie ok. 1315 Rycerze Kolumba zapraszają na Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące. Będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym. Zbieramy się na pod krzyżem, wejście na cmentarz od Kościoła Św. Rodziny w Kozienicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
  1. Rycerze Kolumba i Harcerze po dzisiejszych Mszach Św., będą prowadzić zbiórkę pieniędzy na organizację Orszaku 3 Króli w Kozienicach. Dziękujemy za złożone na ten cel datki.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9.00 Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną. Jak w każdy piątek o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.
  1. W przyszłą I Niedzielę Adwentu Kozienickie Hospicjum Domowe organizuje i zaprasza na kiermasz świąteczny. Będzie możliwość nabycia ozdób świątecznych i choinkowych i różnego rodzaju słodkości przygotowanych przez naszych wolontariuszy. Kiermasz służy wspomożeniu działalności Hospicjum.
  1. Siostry Franciszkanki jak co roku organizują wyjazd autokarem na nocne czuwanie Rodziny Honorackiej na Jasnej Górze. W tym roku odbędzie się ono 8/9 grudnia (z piątku na sobotę). Zapisy i dokładniejsze informacje u sióstr na furcie.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30 odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne z Dziećmi przygotowującymi się w tym roku do przyjęcia I Komunii Św., i Ich Rodzicami.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

Weronika Kinga Lesisz, panna, par., tut., i Ireneusz Karol Rębiś, kawaler, par., Opactwo, - Zapowiedź 2.