XXIX Niedziela zwykła 22 października 2023 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA                                      2023 – X – 22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Październik to miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30 i dziękując za dotychczasowe w niej uczestnictwo.
  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą w szczególny sposób otaczamy misjonarzy i misjonarki – są wśród nich polscy księża, bracia i siostry zakonne a także osoby świeckie. Ofiary dziś składane na tacę będą przeznaczone dla Polskich Misjonarzy.
  1. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego możemy zamawiać wypominki okresowe i jednorazowe. Karty wypominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki (roczne, półroczne, kwartalne) – czytane są przed Mszami: o godz: 7.00, 9:00, 10:30 i 12:00. Natomiast wypominki jednorazowe będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz na Koronce do Bożego Miłosierdzia za zmarłych od 1 do 8 listopada.
  1. W związku z czasem zbliżających się listopadowych dni przypominamy prośbę związaną z porządkowaniem grobów naszych bliskich zmarłych aby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza oraz innych grobów. Prosimy aby groby zostały uporządkowanie do 31 października - śmieci wrzucamy do kontenerów ustawionych na terenie cmentarza oraz przy jego bramach.
  1. W dzisiejszą niedzielę 22 października Rycerze Kolumba zapraszają na różaniec za Ojczyznę – początek przy kapliczce obok Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach o godz. 13:15. Serdecznie zapraszamy.
  1. W przyszłą Niedzielę kończymy odprawianie Mszy Św., w okresie wiosenno – letnim w kaplicach: w Cudowie oraz na ul. Lubelskiej. Odprawianie Mszy wznowimy po Święcie Św. Marka Ewangelisty w przyszłym roku.
  1. Przypominamy, że w przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę tj., 28/29 października następuję zmiana czasu z letniego na zimowy – cofamy zegary o jedną godzinę.
  1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Mszę Św., o godz. 12.00 uczniów klas VIII – Kandydatów do bierzmowania - po Mszy Św., spotkanie organizacyjne.
  1. W każdy piątek od godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy w ciszy modlitwy o pokój na świecie, w int. naszej wspólnoty Parafialnej, o wzrost wiary w naszych rodzinach i te najskrytsze naszych ludzkich serc.
  2. W ostatni czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, która podjęła decyzję o budowie ławek dla naszej świątyni. Rada podjęła decyzję o budowie 78 ław (jak na zał. slajdzie), na których usiądzie 273 osoby. Ponieważ ławy muszą spełniać wymogi konserwatora zabytków, powinny być w stylu barokowym, czekamy na akceptację właściwego urzędu. W tym samym stylu została wybrana koncepcja zamykanego konfesjonału. Planujemy budowę 4 konfesjonałów, które będą stać w 4 wnękach, po 2 stronach kościoła. Koszt jednego miejsca na ławce to ok. 1800 zł. Ostateczna kwota zostanie ustalona po zatwierdzeniu projektu przez konserwatora zabytków. Koszt 1 konfesjonału – 40.000 zł. Ponieważ dalej mamy ograniczone możliwości posługiwania się kontem parafialnym z racji zajęcia komorniczego i trwających procesów sądowych, zbiórki na budowę ławek będą się odbywały co miesiąc w drugą niedzielę miesiąca. Zbiórkę do puszek przed kościołem będą prowadzić członkowie Rady Parafialnej oraz osoby z innych wspólnot które zapraszam i proszę o pomoc w tej akcji. Chętnych do pomocy zapraszam do kontaktu ze mną lub członkami Rady Par. Już wpłynęły indywidualne ofiary 1x 1.000 zł., 1x300 zł., 1x 1.500 zł. za które składam serdeczne „Bóg zapłać”. O zebranych kwotach przeliczonych przez Radę Parafialną będę informował po każdej zbiórce. Najbliższa zbiórka będzie w niedzielę 12 listopada.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.