XXIV Niedziela zwykła 17 września 2023 r.

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                          2023 – IX - 17

1. Kończymy w dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie trwające cały tydzień Misje Święte. Był to szczególny czas rozmodlenia, głoszenia Bożego Słowa, wyjaśniania Bożych Tajemnic i wielkiej ilości dobra, które stało się udziałem naszej Wspólnoty Parafialnej. Ostatnim akcentem, będzie poświęcenie na każdej Mszy Św., krzyży misyjnych a także nasza wspólna modlitwa w ten ostatni dzień słuchania Bożego Słowa a w sposób szczególny wieczorna Eucharystia o godz. 18.00 pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji w diecezjalny dzień modlitw o beatyfikację Czcigodnej Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej w 96 rocznicę jej śmierci. Zapraszamy także na poświęcenie Krzyża Misyjnego – widzialnego znaku i pamiątki Misji Świętych, którego dokona wieczorem Ks. Biskup Marek Solarczyk. Dziękujemy za cały ten trud głoszenia Bożego Słowa naszym Misjonarzom Ojcom Redemptorystom: Marcinowi Klamce  i O. Waldemarowi Sojce – dziękujemy za ten piękny czas, wszystkie słowa, które do nas kierowaliście i wszelkie dobro, które dzięki Wam stało się naszym udziałem.  Dziękujemy także obecnemu w dzisiejszą niedzielę O. Grzegorzowi Jaroszewskiemu. Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do Udziału w tym czasie rozmodlenia, nawrócenia i zbliżenia do Boga, który jest Miłością na wieki. Dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem poprzez ten święty czas Misji Świętych.
  1. Za tydzień w niedzielę 24 września po Mszy Św. Dla Dzieci o godz.10. 30 odbędzie się comiesięczne spotkanie z Rodzicami i Dziećmi przygotowującymi się w tym roku do I Komunii Św. STAŁY TERMIN I KOMUNII ŚW. TO III SOBOTA MAJA  KTÓRA PRZYPADA W TYM ROKU  NA 19 MAJA  2024 r.
  1. Także w przyszłą niedzielę 24 września, zapraszamy na Mszę Św., o godz. 12.00 uczniów klas VIII – Kandydatów do bierzmowania, oraz Ich Rodziców. Po Mszy Św., spotkanie organizacyjne.
  1. W ramach Tygodnia Wychowania udajemy się z doroczną pielgrzymką dzieci
    i młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej w Wysokim Kole.
    Wyjście pielgrzymki w sobotę 23 września o godzinie 7:00 z placu przy pomniku św. Jana Pawła II, który znajduje się na placu kościelnym parafii św. Krzyża
    w Kozienicach. Zapraszamy do udziału młodzież, dzieci, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów z całego dekanatu. Pamiętajmy wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi i każdy może wziąć udział w tej formie modlitwy. Jest również możliwość powrotu autokarem do Kozienic.
  1. W przyszłą niedzielę 24 września na Mszę Św., na godz. 16:30, do Kościoła Świętej Rodziny zapraszamy serdecznie Uczestników, Sympatyków i Dobroczyńców sierpniowej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy Św., spotkanie w Centrum im. Św. Jana Pawła II.
  1. W sobotę 30 września z naszej wspólnoty parafialnej organizowany jest wyjazd na Apel Młodych który odbędzie się w Radomiu. Serdecznie zapraszamy do zapisów wszystkich młodych ludzi. Wyjazd w sobotę o godzinie 16: 30 z pod plebanii. Liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji znajdziemy na plakatach.
  1. 7 października 2023 roku odbędzie się XVI autokarowa pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Zapisy w Zakrystii po każdej Mszy Św., i w kancelarii parafialnej.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Gość Niedzielny.

Zapowiedzi:

1. Kamil Dzik, kawaler, par., tut., i Izabela Bernatek, panna, par. pw. Matko Bożej Różańcowej w Wysokim Kole – Zapowiedź 2.