XXIII Niedziela zwykła 10 września 2023 r.

1. Od dzisiejszej Niedzieli do przyszłej będą trwały w naszej wspólnocie Misję Święte, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści: O. Marcin Klamka i O. Waldemar Sojka, których bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitości Bożych łask na trud głoszenia Bożego Słowa na glebę naszych ludzkich serc. Na to szczególne wydarzenie w życiu parafii zapraszamy wszystkich parafian i gości modlących się z nami w naszym kościele. Szczególnie osoby pogubione, szukające odpowiedzi na pytania i wątpliwości w wierze oraz te egzystencjalne. Niech to będzie czas łaski i nawrócenia dla nas wszystkich. Foldery są do pobrania w zakrystii oraz na stronie internetowej. Niech ta informacja dotrze do wszystkich parafian.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz Koło Żywego Różańca przy parafii Św. Krzyża w Kozienicach zapraszają na spotkanie integracyjne połączone z obiadem. Spotkanie odbędzie się w dniu zakończenia misji świętych w naszej parafii: 17 września o godzinie 14.00 w restauracji Giewont. Chętnych prosimy o kontakt z p.Elżbietą Gajdą lub pozostawienie informacji w kancelarii parafialnej.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  1. Pielgrzymka Dzieci, Młodzieży i Wychowawców do Wysokiego Koła odbędzie się w tym roku – ze względu na Misje Parafialne, 23 września 2024 roku. Bliższych informacji udzielimy wkrótce.
  1. Czuwaj ! Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczęta w wieku od 9 do 17 lat aby dołączyć do Skautów Europy. Jesteśmy katolicką organizacją harcerską, która pomaga rozwijać się młodemu człowiekowi w wielu płaszczyznach. Tworzymy przestrzeń do przeżycia przygody w rówieśniczym gronie. 16 września organizujemy zbiórkę naborową. Zaczniemy ją Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Krzyża w Kozienicach o godz. 11.00. Podczas Mszy Św., będzie błogosławieństwo Dzieci. Po Eucharystii udamy się na dalszą część zbiórek. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub przez naszą stronę na Facebooku „Skauci Europy w Kozienicach. Nasze plakaty wiszą w gablocie z ogłoszeniami i są na naszej stronie internetowej. Czuwaj!
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wsparli prace przy powstaniu ale i dokończeniu działań przy krzyżu upamiętniającym nasze Misje Święte. Prace zostały zakończone w minionym tygodniu. „Bóg zapłać” p.Prezesowi Robertowi Wojcieszkowi i pracownikom KGK za pomoc w dokończeniu tych prac.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Gość Niedzielny.

Zapowiedzi:

1. Kamil Dzik, kawaler, par., tut., i Izabela Bernatek, panna, par. pw. Matko Bożej Różańcowej w Wysokim Kole – Zapowiedź 1.