XXII Niedziela zwykła 04 września 2023 r.

XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                       2023 – IX - 03

1. Jutro w poniedziałek 1 września będzie miało miejsce rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. Na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla uczniów Szkół Podstawowych i Średniej z terenu naszej Parafii o godz. 8.00. W Augustowie Msza Św., na rozpoczęcie roku w Augustowie o godz. 9.00. Bezpośrednio po Mszy Św., uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w salach szkolnych. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.
  1. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane także Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Św., w porządku świątecznym: 7.00, 9.00, 18.00 (bez sumy).
  1. Za tydzień w Niedzielę 10 września rozpoczynamy Misje Święte w naszej parafii. Na to szczególne wydarzenie w życiu parafii zapraszamy wszystkich parafian i gości modlących się z nami w naszym kościele. Szczególnie osoby pogubione, szukające odpowiedzi na pytania i wątpliwości w wierze oraz te egzystencjalne. Niech to będzie czas łaski i nawrócenia dla nas wszystkich. Foldery są do pobrania w zakrystii oraz na stronie internetowej. Niech ta informacja dotrze do wszystkich parafian.
  1. Również na sumie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odbędą się parafialne Dożynki, mające formę naszego parafialnego dziękczynienia za wszelkie łaski i zebrane plony.
  1. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy we Mszy Św., o godz. 18:00 zamówionej przez Margaretki modlić się o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej;

1. Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz Koło Żywego Różańca przy parafii Św. Krzyża w Kozienicach zapraszają na spotkanie integracyjne połączone z obiadem. Spotkanie odbędzie się w dniu zakończenia misji świętych w naszej parafii: 17 września o godzinie 14.00 w restauracji Giewont. Chętnych prosimy o kontakt z p.Elżbietą Gajdą lub pozostawienie informacji w kancelarii parafialnej.
  1. Zapraszamy w niedzielę na Msze Św. na godz. 10.30 w sposób szczególny wszystkie Dzieci w sposób szczególny przygotowujące się do przyjęcia w tym roku Komunii Św., i Dzieci rocznicowe na Mszę Św., ze specjalną oprawą i kazaniem dialogowanym.
  1. Jutro w poniedziałek 4 września o godz. 18.00 Msza Św., Przyjaciół Radia Maryja i Koła Biblijnego a po Mszy Św., spotkanie w salce – zapraszamy
  1. Od dziś można zamawiać Intencje Mszalne na II półrocze 2024 roku (od lipca do grudnia). Zapisy na Msze Św., w zakrystii po Mszach Św.
  1. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania grup formacyjnych istniejących w naszej Parafii i odnalezienia w nich swojego miejsca.
  1. W ubiegłą niedzielę 27 sierpnia Rycerze Kolumba wraz z rodzinami przeprowadzili zbiórkę przed kościołem na dokończenie prac przy krzyżu misyjnym. Zebrali 5.453 zł. Zostało nam jeszcze ułożyć kostkę wokół krzyża. Całość prac powinna zamknąć się kwotą ok. 15 tys. zł. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom oraz zbierającym.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Gość Niedzielny.