XXI Niedziela zwykła 27 sierpnia 2023 r.

XXI  NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                        2023 – VIII – 27

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości.
  1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy piątek  miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Od godz. 15:00 do 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy modlitwy w intencji całego świata, całej naszej wspólnoty Parafialnej, naszych Rodzin i te najskrytsze naszych ludzkich serc.

Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Zapraszamy w szczególny sposób dzieci i młodzież która w poniedziałek 4 września rozpocznie nowy rok szkolny i katechetyczny.

W Augustowie spowiedź z racji I piątku miesiąca od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa.

Po Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca nastąpi także zmiana tajemnic różańcowych.

1. Po wakacyjnej przerwie również od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy Św.,:

w kościele filialnym w Augustowie o godz. 9.00,  natomiast w kaplicy w Cudowie o godz. 16.00, oraz w kaplicy na Lubelskiej o godz. 17.00, w DPS niezmiennie o godz. 11.00. Msze Św., w kaplicy na Cudowie oraz na Lubelskiej będziemy odprawiać do ostatniej niedzieli października. Od przyszłej niedzieli nie będzie odprawiana Msza  św., o godz. 16.30. Jedyną Mszą Św., popołudniową w Kościele parafialnym będzie Msza Św., o godz. 18.00.

1. „Bóg zapłać” wszystkim którzy odpowiedzieli na apel episkopatu o wsparcie Słowenii zmagającej się ze skutkami powodzi. Na ten cel zebraliśmy 4.971 zł. ”Bóg zapłać”.
  1. Dziękuję również za wykoszenie i uporządkowanie placu kościelnego Rycerzom Kolumba i ich rodzinom. Dziś Rycerze Kolumba prowadzą zbiórkę do puszek na dokończenie prac przy krzyżu misyjnym który od wczoraj już stoi wzniesiony na placu kościelnym od strony zakrystii. Zebrane środki będą jednocześnie przeznaczone na rozpoczęcie budowy nowych ławek i nowych, zamykanych konfesjonałów. Projekt ławek już jest opracowany, czekamy na projekt konfesjonałów i po akceptacji przez radę parafialną oraz konserwatora zabytków przystąpimy do etapu wykonawczego. W dalszym ciągu trwa zajęcie komornicze konta parafialnego, stąd jedyną formą wsparcia naszych prac są ofiary tacowe i puszki.
  1. Od dziś rozprowadzamy foldery informacyjne o porządku Misji świętych w naszej parafii. Jeśli już taki mamy to proszę nie zabierać kolejnych aby dla każdej rodziny był jeden folder. Starajmy się włączyć i informować oraz zapraszać do udziału w naszych misjach świętych.
  1. Niech kończący się wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
  1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Bartłomiej Dąbrowski, kawaler, par. tut., i Kinga Górniak, panna, Boby – Zapowiedź 2.
  2. Łukasz Konofalski, kawaler, tut., i Sylwia Grabowska, panna, par. Jastrzębia – Zapowiedź 2.
  3. Grzegorz Sobczyk, kawaler, par. tut., i Anna Chołuj, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.
  4. Kamil Bienias, kawaler, par. Św. Rodziny i Monika Kondeja, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.