1903

XX Niedziela zwykła 20 sierpnia 2023 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                           2023 – VIII – 20

1. Pamiętajmy, że każda niedzielna Eucharystia sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.
  1. W sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Ś, porządku świątecznym o 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.
  1. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Augustyna – patrona Kościoła filialnego w Augustowie– suma odpustowa o godz. 14.00 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Również w przyszłą niedzielę Rycerze Kolumba przeprowadzą zbiórkę do puszek po każdej Mszy św. na dokończenie prac związanych z przygotowaniem do Misji świętych. Są to prace stolarskie i kamieniarskie przy wzniesieniu krzyża misyjnego. Od przyszłej niedzieli zapraszam wszystkie grupy parafialne, aby się włączyły w akcję informacyjną i rozprowadzenie folderów misyjnych z zaproszeniem do udziału w Misjach Świętych w naszej parafii, które rozpoczniemy 10 września. Zapraszam wszystkich sołtysów po odbiór folderów. Informacja o porządku misji powinna dotrzeć do każdego domu naszej parafii.
  1. W każdy piątek od godz. 15:00 do 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy modlitwy w intencji całego świata, całej naszej wspólnoty Parafialnej, naszych Rodzin i te najskrytsze naszych ludzkich serc.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
    i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Łukasz Wójcik, kawaler, par. tut. i Żaneta Grabowska, panna, par. Nawiedzenia N.M.P. - Zapowiedź 2.
  2. Bartłomiej Starzyk, kawaler, par. tut., i Daria Traczyk, panna, Św. Wawrzyńca w Głowaczowie - Zapowiedź 2.
  3. Bartłomiej Dąbrowski, kawaler, par. tut., i Kinga Górniak, panna, Boby – Zapowiedź 1.
  4. Łukasz Konofalski, kawaler, tut., i Sylwia Grabowska, panna, par. Jastrzębia – Zapowiedź 1.
  5. Grzegorz Sobczyk, kawaler, par. tut., i Anna Chołuj, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.
  6. Kamil Bienias, kawaler, par. Św. Rodziny i Monika Kondeja, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.