XIX Niedziela zwykła 13 sierpnia 2023 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                         2023 – VIII – 13

1. We wtorek 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce ta Uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Msze Św. w porządku niedzielnym (7.00, 9.00, 10.30, 12.00,  00 i w kościele filialnym w Augustowie). Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Św., w tą piękna Maryjną uroczystość.
  1. W ten dzień obchodzimy także 103 rocznicę słynnej Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą – jest to Święto Wojska Polskiego. Otaczamy modlitwą naszych żołnierzy i prosimy dla nich o potrzebne łaski i dar Bożego błogosławieństwa.
  1. Dzisiaj nasi piesi Pielgrzymi dotrą do celu swojej duchowej wędrówki jaką jest Jasna Góra. Uczestniczyło w niej 119 osób. Doceniamy ich trud pielgrzymiej drogi, dziękujemy za przyniesienie przez Jasnogórski tron także naszych osobistych intencji. Dziękujemy także tym Wszystkim, którzy wspierali Ich modlitewnie i odwidzieli na pielgrzymim szlaku – serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie okazane dobro.
  1. W tym miesiącu 17 sierpnia w kościele św. Józefa Msza św. o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej będzie odprawiona wyjątkowo rano o godz. 7.00.
  1. W związku ze skutkami powodzi na Słowenii i napływającymi do Konferencji Episkopatu Polski prośbami, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli z Apelem, aby dzień 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P obchodzony był jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Poprzez modlitwę i materialne wsparcie w postaci zbiórki do puszek na ten cel będziemy chcieli wspomóc poszkodowanych.
  1. W każdy piątek od godz. 15:00 do 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy modlitwy w intencji całego świata, całej naszej wspólnoty Parafialnej, naszych Rodzin i te najskrytsze naszych ludzkich serc.
  1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
    i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Paweł Gałązka, kawaler, Małgorzata Pakuła, par. tut., – Zapowiedź 2.
  2. Łukasz Wójcik, kawaler, par. tut., i Żaneta Grabowska, par. Nawiedzenia N.M.P. - Zapowiedź 1.
  3. Bartłomiej Starzyk, par. tut., i Daria Traczyk par. Św. Wawrzyńca w Głowaczowie - Zapowiedź 1.
  4. Bartłomiej Dąbrowski, par. tut., i Kinga Górniak, par. Boby – Zapowiedź 1.