XVIII Niedziela zwykła 06 sierpnia 2023 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                      2023 – VIII – 30

1. Przeżywając miesiąc sierpień włączamy się także w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  1. Pielgrzymi z naszej Kozienickiej Grupy nr 18 - serdecznie dziękują  za modlitwę, życzliwe towarzyszenie duchowe, odwiedziny oraz pomoc w czasie drogi na Jasną Górę.
  1. W każdy piątek od godz. 15:00 do 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy modlitwy w intencji całego świata, całej naszej wspólnoty Parafialnej, naszych Rodzin i te najskrytsze naszych ludzkich serc.
  1. Przyszła Niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.
  1. INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY 2023 SIERPIEŃ:

Papieska:  – Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

Stała: O dar pokoju na całym świecie, w miejscach, gdzie toczą się wojny szczególnie na Ukrainie.

Parafialna: O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich rozeznających swoje powołanie do szczególnej służby Bogu i drugiemu człowiekowi

1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
    i radosnym.
    Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Paweł Gałązka, kawaler, Małgorzata Pakuła, par. Św. Rodziny – Zapowiedź 1.