XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2023 roku

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                        2023 – VII – 30

1. Rozpoczynamy sierpień. Włączamy się także w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy innych jakichkolwiek uzależnień kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Z tej racji czytamy dziś List pasterski na miesiąc sierpień.
  1. Miesiąc sierpień to dla nas miesiąc szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Z wielu parafii w tym także z naszej rzesze pątników wyruszają do Jasnogórskiego Sanktuarium. Z Kozienic już po raz XXXIII wyruszy 45 Piesza Pielgrzymka Ziemki Kozienickiej na Jasną Górę, w dniach od 4 do 13 sierpnia. W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zapisy przyjmujemy w parafii Św. Krzyża w Kozienicach:

- w dzisiejszą niedzielę – po każdej Mszy Św. W zakrystii.

- w dni powszednie (od poniedziałku 31. lipca do czwartku 03 sierpnia) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej w wakacje, czyli od 18:30 do 19:30.

Przyjmujemy również zapisy na powrót autokarem z Częstochowy po zakończeniu pielgrzymki.

Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą i błogosławieństwem w Kościele Świętego Krzyża 4 sierpnia (w piątek) o godz. 9:00.

Bagaże składamy od godz. 8:30 na samochód bagażowym, parking przy kościele Świętego Krzyża.

Zapraszamy na pielgrzymi szlak. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach a także naszej stronie internetowej.

1. W tym tygodniu przypadają:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy modlić się o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej;

- pierwszy piątek  miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa.

- pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

1. W każdy piątek od godz. 15:00 do 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy modlitwy w intencji całego świata, całej naszej wspólnoty Parafialnej, naszych Rodzin i te najskrytsze naszych ludzkich serc.
  1. W przyszłą Niedzielę 6 sierpnia wpisuję się święto Przemienienia Pańskiego. Jest ono zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy i nieustannej przemiany naszych ludzkich serc.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
    i radosnym.
    Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.