XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2023 roku

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                         2023 – VII – 23

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania.
  1. We wtorek 25 lipca czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.
  1. Z racji wspomnienia tego Świętego, dziś po każdej Mszy Św., błogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary zbierane podczas poświęcenia będą tradycyjnie przeznaczone na cele MIVA Polska – pomoc i zakup misjonarzom środków transportu. Składamy za nie serdeczne Bóg Zapłać.
  1. Zbliża się miesiąc sierpień. Z Kozienic już po raz XXXIII wyruszy Piesza Pielgrzymka Ziemki Kozienickiej na Jasną Górę, w dniach od 4 do 13 sierpnia. Będzie to czas szczególnych rekolekcji w drodze: pokuty, modlitwy, refleksji i śpiewu. Pragniemy iść do Chrystusa razem z Maryją i błagać o pokój w świecie i na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymi szlak do Częstochowy z Grupą 18 z Kozienic. Zapisy od Niedzieli 30 lipca.
  1. Istnieje możliwość zamówienia intencji Mszy Św. indywidualnych, które będą sprawowane w sierpniu o godz. 7.00 – chętnych zapraszamy do Zakrystii po każdej Mszy Św., lub do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania (w wakacje tylko wieczorem 18:30 – 19:30).
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
    i radosnym.
    Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego