XV Niedziela Zwykła 16 lipca 2023 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                           2023 – VII – 09

1. Dziś przypada czternasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii.
  1. Jutro w poniedziałek 17 lipca na godzinę 8.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Policji z racji Ich Święta. Przez modlitwę pragniemy podziękować za Ich służbę oraz troskę o nasze bezpieczeństwo.
  1. Także jutro w poniedziałek, jak każdego 17 miesiąca w kościele św. Józefa zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza św. o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej – serdecznie zapraszamy.
  1. 25 lipca (w przyszły wtorek) wypada liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w przyszłą Niedzielę 23 lipca w naszym kościele po każdej Mszy Św., a w kaplicy w Augustowie po Mszy Św., o godz. 15.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów. Na zakończenie każdej Mszy Św., po odmówieniu modlitwy kapłani przejdą po parkingach wokół Kościoła i poświęcą wszystkie pojazdy. W trakcie poświęcenia będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz misji i misjonarzy.
  1. Zbliża się miesiąc sierpień. Z Kozienic już po raz XXXIII wyruszy Piesza Pielgrzymka Ziemki Kozienickiej na Jasną Górę, w dniach od 4 do 13 sierpnia. Będzie to czas szczególnych rekolekcji w drodze: pokuty, modlitwy, refleksji i śpiewu. Pragniemy iść do Chrystusa razem z Maryją i błagać o pokój w świecie i na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymi szlak do Częstochowy z Grupą 18 z Kozienic. Zapisy od Niedzieli 30 lipca. Będziemy również mogli pielgrzymować duchowo w parafii. Więcej informacji podamy w przyszłą Niedzielę.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
    i radosnym.
    Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego

Zapowiedzi przedślubne:

1. Dawid Skiba, kawaler, par. tut., i Małgorzata Połeć, panna, par. Janików – Zapowiedź 2.
  2. Jakub Leszczyk, par. tut., kawaler i Ewelina Luśtyk, panna, par. Św. Jakuba w Świerżach Górnych – Zapowiedź 2.
  3. Michał Wysocki, par. tut., kawaler., i Yuliia Pochtar (Julia Pochtar), panna, par. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Zgierz – Zapowiedź 2.
  4. Sebastian Drążyk, kawaler, par. tut., Żaneta Mycek, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.