XIV Niedziela Zwykła 09 lipca 2023 r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                         2023 – VII – 09

1. Dziś przypada czternasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii.
  1. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W naszej diecezji a także parafii trwają stosowne przygotowania do Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Warto zastanowić się czy nie podjąć takiej formy ożywienia życia religijnego. Zachęcamy więc wszystkich chętnych na pielgrzymi szlak.
  1. Przyszła Niedziela 16 lipca przysłania liturgiczne wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny  z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
    i radosnym.
    Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego

Zapowiedzi przedślubne:

1. Marek Leszczyński, kawaler, par. Brzeźnica i Paulina Kęska, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.
  2. Dawid Skiba, kawaler, par. tut., i Małgorzata Połeć, panna, par. Janików – Zapowiedź 1.
  3. Jakub Leszczyk, par. tut., kawaler i Ewelina Luśtyk, panna, par. Św. Jakuba w Świerżach Górnych – Zapowiedź 1.
  4. Michał Wysocki, par. tut., kawaler., i Yuliia Pochtar (Julia Pochtar), panna, par. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Zgierz – Zapowiedź 1.
  5. Sebastian Drążyk, kawaler, par. tut., Żaneta Mycek, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.