XII Niedziela Zwykła 25 czerwca 2023 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                            2023 – VI -   25

1. Rozpoczęliśmy wakacje. Życzymy Dzieciom, Młodzieży i Pracownikom naszych szkół błogosławionego czasu odpoczynku i regeneracji sił.
  1. Przez cały miesiąc czerwiec gromadziliśmy się Na Nabożeństwie czerwcowym – zapraszamy na ostatnie nabożeństwo 30 czerwca i dziękujemy tym, którzy na nie uczęszczali – serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W czwartek 29 czerwca wypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze Św., w tym dniu o: 7:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Polecamy w modlitwie posługę apostolską  Ojca Świętego Franciszka – ofiary tacowe zbierane tego dnia  są przeznaczone na tzw., „Świętopietrze” – przeznaczone na cele wyznaczone przez Stolicę Apostolską. Kancelaria Parafialna w czwartek  29 czerwca nieczynna.
  1. W tym tygodniu przypada:

- pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

1. Od dzisiejszej Niedzieli zawieszamy odprawianie Mszy Św., w kaplicy w Cudowie i w kaplicy przy ul. Lubelskiej oraz Mszy Św. w kościele parafialnym o godz. 16.30.
  1. W okresie wakacji Msze Św., w kościele filialnym w Augustowie i w kaplicy w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lubelskiej będą odprawiane od dzisiejszej Niedzieli do ostatniej Niedzieli sierpnia o godz. 14.00.
  1. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach wieczornych od 18:30 do 19:30. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer parafialny.
  1. Wilczki w drugiej gromady kozienickiej, serdecznie zapraszają w dzisiejszą niedzielę 25.06.2023r. na własnoręcznie wykonane ciasta i słodkości. Po każdej Mszy św. Można nabyć ciasto – składane dobrowolne ofiary przeznaczamy na formację i wyjazdy. W imieniu wszystkich wilczków ich rodziców serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, wsparcie i modlitwę.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Rafał Szczygieł, kawaler, par. tut., i Marlena Cieślak, par. tut., - Zapowiedź 2.
  2. Andrzej Lachetera, kawaler, par. tut., i Aleksandra Śwital, panna, par. Św. Mikołaja w Jedlni – Zapowiedź 1.
  3. Łukasz Kluczyński, kawaler, par.tut., i Monika Ociesa, panna, par. Św. Trójcy w Gródku – Zapowiedź 1.